Чим відрізняється тест на овуляцію від тесту на вагітність

Багато сімей, раціонально підходять до питання планування дитини, намагаються вирахувати найбільш сприятливий період для зачаття. Зробити це допомагають такі ультрасучасні пристосування, як тести на овуляцію. Придбати їх можна в будь-якій аптеці або навіть супермаркеті. По завершенні овуляції жінки знаходяться в хвилюючому передчутті, вже подумки приміряючи на себе роль матусь. І ось настає черга покупки тесту на вагітність, який дозволяє розвіяти всі сумніви. Однак далеко не кожна жінка знає про призначення та спосіб використання обох вищезазначених пристосувань. Розповімо про них докладніше і наведемо розгорнуту відповідь на питання, чому тест на овуляцію відрізняється від тесту на вагітність.

Визначення

Тест на овуляцію — пристосування, призначене для визначення сприятливих в плані зачаття днів. Являє собою сучасну розробку, тільки набирає популярність в нашій країні. Багато пані як і раніше вираховують дату овуляції за допомогою календаря. Однак даний метод є малоефективним у зв'язку з високою ймовірністю похибки. Тоді як точність тестів доходить до 98%. Принцип їх дії дуже простий. В організмі жінки після закінчення критичних днів починається дозрівання нової яйцеклітини. Коли цей процес досягає свого піку, підвищується вироблення «гормонів вагітності». На них-то і реагують тести. Пристосування розпізнають присутність в сечі лютеїнізуючого гормону (ЛГ), показуючи позитивний результат. Тести на овуляцію бувають декількох видів: планшетні, струменеві, електронні, цифрові і в формі смужок. Останні найбільш доступні і популярні в нашій країні.

Тест на вагітність — пристосування, що дозволяє розпізнати зачаття на початковій стадії. Він визначає наявність в сечі ХГЧ-гормону, або лХГ, який виробляється майбутньою плацентою крихітного плодового яйця. Це відбувається вже на 7-8 день після зачаття. В даний період запліднена яйцеклітина кріпиться до стінки матки і починає свій активний розвиток. На цьому етапі діагностика вагітності стає можливою. Розповімо докладніше про принцип роботи тест-системи. На досліджуваної поверхні пристосування присутній спеціальний реактив, який складається з антитіл до ХГЛ. При наявності вагітності взаємодія речовини з перебувають в сечі гормоном породжує певну реакцію, бо свідчить про позитивний результат. Подібні тести також мають кілька видів. Однак найбільш поширеними з них вважаються смужки.

Порівняння

В першу чергу варто відзначити, що у розглянутих пристроїв різне призначення. Так, тест на овуляцію дозволяє визначити готовність яйцеклітини до запліднення. Що ж стосується другого пристосування, то воно використовується для діагностики настання зачаття. Тест на вагітність реагує на наявність в сечі жінки гормону ХГЧ. Після запліднення яйцеклітини його рівень різко підвищується. Тоді як пристосування для визначення овуляції виявляє збільшення концентрації ЛГ. Тим часом він цілком може показувати і наступ зачаття, адже вищезгадані гормони мають схожу структуру.

 Чим відрізняється тест на овуляцію від тесту на вагітність

Ще одна відмінність тесту на овуляцію від тесту на вагітність полягає в оптимальному часу для їх проведення. Перший рекомендується застосовувати в середині дня для отримання більш достовірних результатів. Проведення тесту на вагітність має на увазі використання першої ранкової сечі, в якій вміст ХГЛ є максимально високим. Однак вона не підходить для визначення овуляції, адже за ніч в ній може накопичитися велика кількість ЛГ.

Варто зазначити, що слабка друга смужка на тесті для діагностики вагітності часто говорить про позитивний результат. Тоді як у випадку з другим пристосуванням її не варто брати до уваги. Бліда рожева смужка говорить про прийдешнє дозріванні яйцеклітини, яке відбудеться тільки через кілька днів. З наближенням овуляції вона стає більш виразною і яскравою. Щоб не пропустити піковий момент, необхідно проводити дослідження щодня. Додамо також, що вартість тестів на овуляцію складно назвати демократичною. У порівнянні з ними пристосування для визначення зачаття є більш доступними.

Таблиця

Тест на овуляцію Тест на вагітність
Дозволяє визначити готовність яйцеклітини до запліднення Застосовується для діагностики настання зачаття
Реагує на лютеїнізуючого гормону Спрямований на виявлення зростання рівня лХГ
Рекомендується проводити в середині дня Використовується перша ранкова сеча
Бліду другу смужку не варто брати до уваги Слабка друга смужка говорить про позитивний результат
Висока вартість Більш демократична ціна