Чим відрізняється тактика від стратегії

Тактика і стратегія. Здається, ці поняття настільки далекі від життя звичайної людини, що немає ніякого сенсу заглиблюватися в їх особливості, шукати подібності та відмінності.

Насправді ж, кожен з нас давно і стабільно є як стратегом, так і тактиком . Пам'ятайте, як ви в дитинстві вирішили, що обов'язково повинні стати, наприклад, лікарем або інженером, а потім довго і наполегливо йшли до цієї мети, долаючи перешкоди, ретельно продумуючи кожен свій крок.

Тактика і стратегія тісно взаємопов'язані між собою. По суті, тактика не має сенсу за відсутності стратегії, а стратегія ніколи не буде реалізована без грамотно продуманих тактичних ходів. Більш того, одна і та ж задумка може виступати як в ролі тактики, так і стратегії, в залежності від того, з якої висоти її сприймати. Якщо тактику розглядати по відношенню до нижчої тактиці, то в цьому випадку її слід назвати стратегією. Та ж ситуація і зі стратегією щодо вищестоящої стратегії. Вона стає тактикою. А значить, тактика і стратегія не тільки взаємозалежні поняття, але і взаємозамінні.

Зміст статті

  • Масштабність
  • Часовий інтервал
  • Значимість
  • Висновки TheDifference.ru

Масштабність

Як тактика, так і стратегія є певним планом, за допомогою якого бажають домогтися поставленої мети. Тільки стратегія — це план без поглиблення в деталі реалізації. Тактику можна назвати шляхом реалізації стратегії. Кожна стратегія включає в себе кілька тактичних рішень.

Часовий інтервал

Так як стратегічні задумки мають велику масштабність, ніж тактичні ходи, то й на їх реалізацію часу йде значно більше.

 Чим відрізняється тактика від стратегії

< h2 id = "h2_3"> Значимість

Успішність підприємства залежить не тільки від правильно обраної стратегії, що звичайно важливо, але і від шляхів її реалізації. Навіть найкраща, потенційно вдала стратегія буде приречена на провал в тому випадку, якщо тактичні кроки не будуть досконально продумані або не якісно виконані.

Висновки TheDifference.ru

  1. тактика є складовою частиною стратегії, шляхом до досягнення мети.
  2. Без хорошої стратегії тактика не дасть результату, і навпаки.
  3. тактика передбачає менші часові витрати, ніж стратегія.
  4. Тактика має велику заглибленість в деталі, ніж стратегія.