Чим відрізняється суміщення від сумісництва

Бажання заробляти більше грошей — природно, і для його реалізації багатьох з нас пропонують суміщення і сумісництво. У чому різниця між даними поняттями? Може, вони означають одне і те ж? Виявляється, правові категорії не тільки позначають різні з точки зору законодавства аспекти, а й регулюються різними статтями трудового кодексу. Що вигідніше для працівника?

Поєднання — це вид зайнятості, при якому співробітник поряд з основною роботою виконує на одному і тому ж підприємстві інші функції і завдання, визначені трудовим договором. Так, можна поєднувати посаду менеджера і консультанта, водія та експедитора. Обов'язкова умова такого співробітництва — добровільність: людину не можна змусити працювати без його згоди.

Сумісництво — це вид вторинної зайнятості, при якій співробітник у вільний від основної роботи час виконує інші обов'язки, на підприємстві головного роботодавця або за іншим місцем. Відповідно, сумісництво може бути внутрішнім і зовнішнім. Обов'язково вказується основна робота, і тільки потім — другорядна. Так, можна поєднувати посаду прокурорського працівника і посаду викладача, роботу менеджера і, наприклад, прибиральника.

Отже, поєднання і сумісництво врегульовані різними статтями трудового кодексу Росії. Проте, на них повною мірою поширюються інші вимоги законодавства, без утиску прав. Виконувати роботу за сумісництвом слід у вільний від основної посади час, за суміщенням — в період праці.

Чим відрізняється суміщення від сумісництва

Поєднання відбувається лише за одним місцем роботи, виплачується одна зарплата. Як правило, це стосується суміжних завдань і областей діяльності. Сумісництво ж може здійснюватися як у одного роботодавця, так і у декількох. У будь-якому випадку, працівникові видається щомісяця відразу два розрахункових листа. Щоб працювати за сумісництвом, потрібно укласти додаткову угоду, для сумісництва потрібен окремий трудовий договір.

Висновки TheDifference.ru

  1. Правове регулювання. Поєднання обумовлено ч.2 ст.60, ст151 ТК РФ, в той час як сумісництво — ч.1 ст.60, ст.282-288 Трудового кодексу.
  2. Час виконання. Поєднання передбачає додаткову функцію в робочий час, сумісництво — у вільний час.
  3. Місце роботи. Поєднання може здійснюватися тільки у одного наймача, сумісництво — у одного або декількох.
  4. Оплата. За суміщення працівникові доплачують, за сумісництво — платять 2 різні зарплати.
  5. Посади. При суміщенні посади повинні відрізнятися, при сумісництво — можуть збігатися.
  6. Оформлення. Для сумісництва потрібен окремий трудовий договір, для суміщення — досить додаткової угоди.