Чим відрізняється строковий трудовий договір від безстрокового трудового договору

Трудове право Росії рухається по європейському шляху, відповідно до якого пріоритетне увага приділяється стану працівника і захисту його інтересів. Велика нормативна база дозволяє убезпечити усі сторони відносин від негативних обставин: незаконного звільнення або раптового відходу з посади. Термінові і безстрокові трудові договори часто протиставляються. Хтось вказує на прогресивність першої групи, хтось — другий. Який варіант дійсно вигідніше для сторін угоди?

Визначення

Строковий трудовий договір — угода між працівником і наймачем, укладену на певний період часу. Відповідно до вимог законодавства, необхідна причина для встановлення саме такої форми відносин.

Безстроковий трудовий договір — письмова угода між сторонами трудових відносин, укладену на невизначений термін. Така форма роботи підходить у випадках, коли співробітник необхідний на постійну роботу, а не на разовий проект.

Порівняння

Одна лише назва зазначених угод розкриває їх основні відмінності. У строкового трудового договору вказані межі його дії, у безстрокового — немає. Крім того, різниця виражається в додаткових відомостях, які повинні бути в документі. Відповідно до ст. 57 ТК РФ, в терміновому трудовому договорі в обов'язковому порядку повинна бути вказана причина встановлення правовідносин саме в такій формі. Строковий договір доцільний тоді, коли співробітник вибирається для реалізації конкретних завдань.

 Чим відрізняється строковий трудовий договір від безстрокового трудового договору

Висновки TheDifference.ru

  1. Межі дії. У терміновому трудовому договорі вказана дата його закінчення, в безстроковому — немає.
  2. Вказівка ​​причини. У терміновому трудовому договорі вказується причина його укладення, в безстроковому — немає.
  3. Цілі ув'язнення. Строковий трудовий договір укладається для реалізації конкретних завдань, безстроковий — для постійних відносин.
  4. Продовження правовідносин. Якщо час строкового трудового договору закінчилася, а відносини фактично тривають, він буде вважатися безстроковим.