Чим відрізняється стоянка від зупинки (з позиції ПДР)

Як не дивно, питання розрізнення стоянки і зупинки на протязі багатьох років є суттєвою проблемою, часто ставить у скрутне становище автолюбителів. І це незважаючи на те, що обидва ці поняття скрупульозно і детально описані в ПДД.

Проте, нерідко автолюбителі вступають в конфлікти і тривалі розгляди з співробітниками дорожньої поліції. Такі суперечки далеко не завжди закінчуються благополучно для нервів і гаманців навіть досвідчених водіїв. А новачків, чого гріха таїти, інспектори тим більше можуть ввести в оману (природно, ненавмисне і не заради користі).

Проблема є, вона застаріла і потребує остаточного вирішення. Для цього кожному автолюбителю потрібно чітко уявляти, чим відрізняється стоянка від зупинки з позиції ПДР.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки TheDifference.ru

Визначення

Зупинка є навмисне припинення руху автомашини тривалістю до 5 хвилин (проте ПДР допускають і перевищення цього терміну). Обов'язкова умова зупинки — необхідність навантаження або вивантаження товарів або посадки і висадки пасажирів.

Стоянка & # 8212; це також навмисне припинення руху, але терміном понад 5 хвилин, не пов'язане з обов'язковими для зупинки умовами. Якщо стоянка тривала не більше 5 хвилин, то така дія вважається зупинкою.

 Чим відрізняється стоянка від зупинки (з позиції ПДР)

Порівняння

Головна відмінність цих понять полягає в тимчасовому факторі: стоянка передбачає тривалість, а зупинка — короткочасний маневр. Не завжди зупинка заборонена там, де не можна ставити машину на стоянку. А ось стоянка завжди буде порушенням в тих місцях, де зупинка заборонена.

Таким чином, при наявності знака «Зупинка заборонена» (дві схрещені червоні смуги на синьому тлі, 3.27) не можна здійснювати ні зупинку, ні стоянку, а знак «Стоянка заборонена» (одна червона смуга на синьому тлі, 3.28) дозволяє зробити зупинку.

Висновки TheDifference.ru

  1. Зупинка — навмисне припинення руху терміном зазвичай до 5 хвилин через посадки/висадки людей, так само як і завантаження/розвантаження товарів та інших вантажів;
  2. Стоянка — аналогічне припинення руху, тривалість якого — понад 5 хвилин, не обумовлене посадкою пасажирів чи навантаженням ;
  3. Стоянка передбачає тривалість цієї дії;
  4. Стоянка не зобов'язує водія звітувати про її причини;
  5. Зупинка зазвичай не перевищує 5 хвилин і обтяжена обов'язковими умовами.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *