Чим відрізняється слінг від кенгуру

Слінг і кенгуру служать для перенесення маленьких дітей. Але конструкція того і іншого пристосування має свої особливості, тому відчуття мами і малюка в кожному випадку різні. Зупинимося на цьому детальніше і з'ясуємо, чим відрізняється слінг від кенгуру.

Визначення

Слінг — виріб, в якому носять дитини. Слінг може виглядати по-різному. Серед варіантів: слінг-шарф, полотно з регулювальними кільцями, затишний слінг-кишеню … З кенгуру часто плутають такий різновид, як слінг-рюкзак.

< img class = "aligncenter" src = "/wp-content/uploads/chem-otlichaetsja-sling-ot-kenguru-fdf412e.jpg" alt = "Чим відрізняється слінг від кенгуру" />

слінг

Кенгуру — спеціальний рюкзачок для носіння дітей.

Чим відрізняється слінг від кенгуру

кенгуру

Порівняння

На вигляд пристосування мають багато спільного. Однак не всім відомо, що слінг безпечний і навіть корисний для матері і малюка, а сказати те ж саме про кенгуру не можна. Вся справа в пристрої кожного з цих виробів.

Конструкція слінгу і положення в ньому дитини

У слінгу то місце, де сидить карапуз, перебуваючи у вертикальному положенні, значно ширше, ніж в кенгуру. Попа крихти зручно розташовується в об'ємному кишені. Тиск ваги його тіла не зосереджується в області таза та нижньої частини хребта, а рівномірно розподіляється на стегна.

Ніжки дитини зігнуті і розведені, колін забезпечено підняте положення. Малюк ніби охоплює ногами маму. Частина вироби, на яку малюк спирається спиною, м'яка. Це означає, що хребет дитини на всьому своєму протязі рівномірно підтримується, він не втомлюється.

Відмінність слінгу від кенгуру полягає в тому, що саме в слінгу малюк розташовується впритул до мами, оскільки в цьому місці відсутні будь-які перешкоди у вигляді ременів. Це не тільки підсилює зв'язок матері і дитини, а й створює умови для зручного годування грудьми в разі потреби.

Конструкція кенгуру і положення в ньому дитини

Якщо подивитися на дитину, поміщеного в кенгуру, можна помітити, що його ніжки випрямлені і цілком звисають вниз. Це відбувається тому, що нижня частина пристосування своїм фасоном нагадує трусики і не передбачає опори для стегон малюка. В результаті все навантаження йде на промежину.

Навряд чи такий стан можна назвати досить зручним. І крім того, таз і хребет дитини при цьому відчувають підвищену напругу. Але це ще не все незручності, яким піддається малюк, стерпний в кенгуру. Адже найчастіше виріб має жорстку конструкцію, і дитина змушена тримати спинку абсолютно прямий, що для анатомії зовсім маленьких дітей не є фізіологічним.

Навантаження на маму

Розглянемо, в якому з пристосувань легше носити дитину і в чому різниця між слінгом і кенгуру в плані навантаження на жінку. Треба сказати, що і тут перевага знаходиться на боці слінгу. Справа в тому, що в його конструкцію входить функціональний щільний пояс, який закріплюється на стегнах матері.

Саме ця деталь забирає на себе значну частину ваги малюка і робить його перенесення не такий стомлюючої. У розподілі навантаження беруть участь і зручні широкі лямки на плечах. У кенгуру ж ремені вузькі і можуть врізатися в шкіру і натирати її, а відсутність пояса внизу змушує надмірно напружуватися поперек. Хребет жінки при цьому неприродно вигинається.

Особливості кенгуру такі, що малюк знаходиться в ньому ніби в окремій сумці. Міцно і надійно притягнути до себе дитину, як в слінгу, у мами не вийде, і при будь-яких нахилах крихітка неминуче буде зміщуватися щодо неї, що досить незручно і важко.

Психологічний фактор

в слінгу малюк відчуває себе в цілковитій безпеці, що б не відбувалося навколо. Адже він, будучи поверненим до матері, завжди має можливість бачити її обличчя і, якщо що, притиснутися до неї міцніше.

В кенгуру допустимо помістити дитини спиною до себе, чим нерідко користуються батьки. Але психологи стверджують, що це не дуже корисно для таких малюків. Дитина в цьому випадку не захищений від чужих поглядів і негативних емоцій, що згодом нерідко призводить до плачу перед сном і навіть до істерик.