Чим відрізняється службовець від робочого

На ринках праці окремих держав сформувалася парадоксальна ситуація: люди більше не хочуть заробляти на життя своїм розумом, так як «ручні» професії оплачуються краще і не вимагають так багато емоційних затрат. Ось чому необхідно чітко розуміти різницю між робітниками і службовцями. Це допоможе вибрати працю за смаком, який буде підходити не тільки з оплати, а й за іншими параметрами.

Визначення

Службовці — працівники нефізичної праці, зайняті в таких сегментах економіки, як державне управління (чиновники, топ-менеджмент), промисловість (конструктори, інженери, проектувальники, вторинний персонал), освіту (викладачі, аспіранти), сфера послуг (тур-менеджер, IT- фахівець), торгівля. Дану соціальну групу ріднять такі загальні риси, як необхідність профільного (найчастіше — вищого) освіти, відсутність великих навантажень, необхідність використовувати творчий підхід у вирішенні поставлених завдань.

Робочі — володарі трудових ресурсів, зайнятих у виробничому секторі економіки і займаються фізичною працею. До них відноситься як традиційний «робітничий клас», так і співробітники конвеєрного виробництва, водії, будівельники. Робітники не мають засобів виробництва і найчастіше отримують зарплату на відрядно-преміальної основі.

Порівняння

Отже, особливості праці соціальних груп істотно розрізняються. Починаючи з того, що службовці найчастіше працюють «з 9 до 6», а робітники — цілодобово, але позмінно. Місця перебування соціальних груп значно відрізняються. У робочого це верстат, будмайданчик, цех, де він створює реальний продукт, який можна порахувати і виміряти фізичними засобами. У службовців місце праці — це кабінет в офісі або стіл. Там він створює «розумовий» продукт, який можна порахувати умоглядно.

 Чим відрізняється службовець від робочого

Висновки TheDifference .ru

  1. Кваліфікація. Робочим в більшості випадків необхідно середньо-спеціальну освіту, службовцям — вища.
  2. Засоби виробництва. Робочі використовують «ручні» інструменти праці, службовці — «інтелектуальні».
  3. Продукт праці. Робочий виробляє реально ісчісліми об'єкти, службовець — надає послуги.
  4. Престиж. Праця службовця вважається більш почесним, ніж робітника.
  5. Особливості робочого дня. Службовці, як правило, працюють з 9 ранку до 6 вечора, робочі виробничих спеціальностей — цілодобово позмінно.