Чим відрізняється сектор від відділу і служби

Структура апарату управління в російських державних органах і в приватних фірмах досить складна. Такі підрозділи, як служби, сектора і відділи важко розмежувати між собою, позначивши чіткі і зрозумілі відмінності. Спробуємо розібратися в цій нелегкій питанні і виділити загальні тенденції.

Визначення

Сектор — базовий структурний підрозділ, що складається, як правило, не менше ніж з чотирьох співробітників, включаючи керівника. Організаційна одиниця найчастіше входить до складу відділів і відповідає за конкретний напрямок роботи.

Відділ — середнє структурний підрозділ організації, що включає в себе, як правило, не менше трьох співробітників разом з керівником. Він може входити як до складу більших одиниць, так і включати в себе більш дрібні підрозділи.

Служба — велике структурний підрозділ, що відповідає за важливий напрям діяльності компанії. До його складу входять більш дрібні відділи та сектори, робота яких координується співробітниками служби.

Порівняння

Зазначені структурні одиниці, хоча і згадуються в законодавстві, не мають чітких правових визначень. Тому говорячи про їх відмінностях та співвідношенні, можна вказати лише на усталену практику, а не на законодавчі норми. Історично склалося, що служба — це найбільше підрозділ, яких на підприємстві найменше. Воно відповідає за пріоритетний напрямок роботи, координуючи діяльність відділів і секторів.

 Чим відрізняється сектор від відділу і служби

На другому місці знаходиться відділ, який приймає більш вузьку сферу діяльності. До його складу, як правило, входить не менше трьох осіб, в тому числі керівник. Посада начальника відділу дає можливість управляти тільки своїми підлеглими, але не залишає широкого простору для маневру. На третьому місці — сектор, найменша одиниця, що займається виключно прикладної роботою. Їх на підприємстві може і не бути, якщо його структура відносно невелика.

І все ж, варто обмовитися, що конкретні найменування структурних одиниць залежать скоріше від традицій, ніж від чисельності та особливостей роботи. Переконатися в цьому можна, ознайомившись з ієрархією найважливіших державних органів Росії.

Висновки TheDifference.ru

  1. Ієрархія. Служба — найбільша структурна одиниця, на другому місці — відділ, на третьому — сектор.
  2. Діяльність. Служба координує роботу організації, відділи позначають пріоритетні напрямки діяльності, сектора — займаються прикладними функціями.