Чим відрізняється робот від автомата

Прискорений темп сучасного життя вимагає від нас мобільності. Для того щоб усюди встигнути, багато набувають собі автомобіль. Його покупка супроводжується рішенням безлічі питань, першочерговим з яких — вибір коробки передач. І тут у багатьох виникає проблема, що вибрати: автомат чи робот? Дійсно, в чому принципова відмінність цих трансмісій?

Порівняння

Коробка-автомат складається з гідротрансформатора і редуктора. Гідротрансформатор замінює собою зчеплення. Редуктор містить всі пари шестерень, що знаходяться в постійному зачепленні. Завдяки такому механізму автомат в залежності від оборотів двигуна сам, без участі водія, перемикає швидкості. Тобто в цьому випадку електроніка практично відсутній.

 Чим відрізняється робот від автомата

робот нагадує механічну коробку передач, але має блок управління, що складається з гідро- і сервоприводів. Вони керують роботою зчеплення і перемиканням швидкостей. Перемикання тут відбувається, як і у простої механіки, тільки людині не потрібно втручатися в цей процес.

Експлуатаційні характеристики

Автомат значно спрощує керування автомобілем, завдяки чому істотно зменшується стомлюваність водія, особливо в пробках. Автомат відрізняє плавне і м'яке, практично непомітне перемикання передач. До недоліків автомата можна віднести високий витрата палива, особливо в межах міста, і досить дорогий ремонт.

До переваг роботизованою коробки передач відноситься висока ефективність. Так, на відміну від автоматів роботи дозволяють без значних втрат передати крутний момент двигуна до приводів коліс автомобіля. Крім цього, робот простий в обслуговуванні, вартість його ремонту практично нічим не відрізняється від ремонту МКПП. Витрата палива відповідає показникам механічної коробки, а в деяких випадках, наприклад, в міському режимі, робот навіть економічніше. До того ж споживання масла у робота істотно нижче, ніж у автомата.

Робот підтримує ручне перемикання швидкостей, чого не скажеш про автомат. У той же час робот дуже повільно перемикає передачі, при його роботі часто зустрічаються поштовхи і ривки. Роботизована коробка передач — досить нестабільна трансмісія. При однакових умовах навіть на двох ідентичних машинах робот не буде працювати однаково.

Висновки TheDifference.ru

  1. Автомат не має нічого спільного з МКПП, в той час як робот — це та ж механіка, однак вона має блок управління.
  2. Автомат відрізняє м'яке і плавне перемикання передач. Робот перемикає передачі повільно, досить часто при цьому зустрічаються поштовхи і ривки.
  3. Робот підтримує ручне перемикання, в автоматі в більшості випадках не передбачена функція ручного перемикання.
  4. Витрата палива і споживання масла в роботізірованих коробках передач набагато нижче, ніж у автомата.
  5. ремонт робота набагато швидше і дешевше, ніж ремонт автомата.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *