Чим відрізняється ринок від базару

Слова «ринок» і «базар» є для нас абсолютно рівнозначними поняттями, активно використовуються в повсякденній розмовній мові. Здається, що якихось суттєвих відмінностей між ними просто не існує. Але чи так це насправді? Давайте розберемося.

Визначення

Ринок — місце роздрібної торгівлі товарами і продуктами харчування.

Базар — синонім слова «ринок».

Порівняння

Слово «базар» має тюркські корені і позначає торг на площі, що відбувається по певних днях. Нерідко воно вживається в кілька негативному значенні по відношенню до зборища кричущих людей, якого-небудь гучному заходу. Слово «ринок» також має кілька значень. Даним словом позначається не тільки місце торгівлі, а й сфера товарообороту, взаємодії попиту і пропозиції.

У сучасній Росії більш поширеним варіантом є слово «ринок». Хоча його синонім як і раніше користується особливою популярністю у жителів південних областей колишнього СРСР. Зазвичай базари працюють щодня, за винятком понеділка. Пік торгівлі припадає на вихідні дні — суботу та неділю. Часто ринок має на увазі під собою майданчик під відкритим небом, хоча останнім часом широкого поширення набули криті ринки.

Чим відрізняється ринок від базару

На Русі на базарах торгували переважно виробники товару: селяни і ремісники. Зараз же реалізацією продукції на ринках займаються не тільки фермери і представники фабрик, а й просто роздрібні торговці, які купують товар у постачальників. Також базари та ринки можуть мати вузьку спрямованість і являти собою місце торгівлі певною категорією товарів: «рибний базар», «книжковий базар» і т.д. Так чи інакше, основними взаємодіючими один з одним одиницями ринку є покупець і продавець.

З давніх-давен до ринків відносяться як до місця, де можна зробити вигідну покупку. Тому багато покупців йдуть на базар з деяким азартом, активно торгуються і збивають ціну. Однак сучасні продавці далеко не завжди йдуть на поступки і встановлюють фіксовану вартість товару, про зниження якої не може йти й мови. Що ж стосується речових ринків, прийнято вважати, що представлена ​​на них продукція відрізняється низькою якістю і дуже привабливою ціною. Тому там вважають за краще одягатися представники середнього класу, тоді як більш забезпечені люди ходять за покупками у великі торгові центри і бутіки.

Висновки TheDifference.ru

  1. У сучасної Росії для позначення місця роздрібної торгівлі товарами і продуктами харчування активно використовується слово «ринок». Базар як синонім ринку користується особливою популярністю у жителів південних областей колишнього СРСР.
  2. Словом «базар» часто позначається збіговисько кричущих людей, якесь гучне захід.
  3. Слово «ринок» може також вживатися в значенні сфери товарообігу, взаємодії попиту і пропозиції.