Чим відрізняється ригель від балки

Будівництво розвивається дуже активно, і кількість нових термінів збільшується з кожним днем. Але щоб їх правильно застосовувати, необхідно знати, чим одне поняття відрізняється від іншого. Не тільки звичайні люди, а й досвідчені інженери нерідко потрапляють в глухий кут, коли їм задається питання про те, в чому ж різниця між ригелем і балкою. Різниця, безсумнівно, є, і в цьому питанні належить розібратися.

Визначення

Ригель — це горизонтальний опорний елемент, до якого прилаштовуються інші несучі конструкції. Основна функція ригеля полягає в розподілі навантаження крокв на балки. Найчастіше його виготовляють з дерева, металу або залізобетону, від цього залежить і форма ригеля.

Балка — конструктивний елемент будівництва, основна функція якого полягає в роботі на вигин. Це несуча конструкція, яка може бути виготовлена ​​з дерева або металу.

Порівняння

При проектуванні будівельних споруд важливо правильно оперувати термінами, так як від цього залежить розуміння процесу зведення конструкції усіма працівниками. Ригель можна назвати балкою, але варто брати до уваги, що тоді ця балка стане несучим елементом, який буде встановлений горизонтально. Говорячи на будівельному мовою, ригель — це несуча балка, яка є основою для майбутнього каркаса. А ось каркас зводиться за допомогою балок. Найчастіше вони працюють на вигин, тобто, наприклад, з їх допомогою зводиться горищне приміщення. Балка може використовуватися в якості перекриття між поверхами. Ригель — це стрижень будівельної конструкції, а балка застосовується для побудови каркаса.

Чим відрізняється ригель від балки

ригель залізобетонний

Сфера застосування ригеля ширша, так як він є основним елементом будівництва. У свою чергу балки використовуються виключно в будівництві будівель і споруд в якості перекриття або покриття. Така особливість пов'язана ще і з тим, що балки бувають лише з дерева та металу, ригель же можна виготовити і з залізобетону, що значно розширює сферу його використання.

Спираючись на процес будівництва і властиву йому термінологію, слід зазначити, що балка — це самостійний конструктивний елемент, який при проектуванні ретельно розраховується. Ригель — це частина рами, яка жорстко пов'язана зі стійками, тому в процесі проектування розрахунку не піддається. У зв'язку з цим поняття балки ширше, в той час як призначення ригеля чітко визначено і не може змінюватися в залежності від умов. З точки зору етимології, балка — це більш широке поняття, так як ригель — це та ж балка, але виконує вузькоспеціалізовану функцію.

Чим відрізняється ригель від балки

Балка дерев'яна

Висновки TheDifference.ru

 1. Ригель — це балка, що виконує опорну функцію.
 2. Він встановлюється лише в горизонтальному вигляді.
 3. Балка працює переважно на вигин.
 4. Призначення балки полягає в перекритті будівельних конструкцій.
 5. Балка — самостійний будівельний і розрахунковий елемент.
 6. Ригель — це частина опорної рами, тісно пов'язана зі стійками.
 7. Сфера застосування ригеля більш широка.
 8. Він проводиться з дерева, металу і залізобетону.
 9. Балки бувають дерев'яними і металевими.
 10. Ригель — це стрижень будь-якої конструкції.
 11. Балка є осново й для побудови каркаса.