Чим відрізняється реклама від оголошення

Звернути увагу публіки на себе, свій продукт або послугу та чи інша людина або компанія можуть, розмістивши рекламу або оголошення. В яких випадках використовується перший інструмент, а в яких — другий?

Що таке реклама?

Термін «реклама» — виключно ємний. Але найчастіше під ним розуміється розміщення в газеті або на інтернет-сайті, які мають досить велику кількість читачів, деякого повідомлення або картинки продає характеру.

Цілі реклами бувають різними. Так, публікувати відповідні повідомлення або картинки можна для поліпшення впізнаваності компанії або конкретної особистості — в суспільстві в цілому або в окремій групі споживачів. Також реклама часто використовується з метою збільшення продажів того чи іншого товару — наприклад, нового сорту прального порошку. При цьому в залежності від першого або другого сценарію канали поширення продають повідомлень вибираються різні.

Реклама, як правило, розміщується на спеціалізованій майданчику — як ми зазначили вище, це може бути газета або інтернет-сайт. Але можливо також використання в цих цілях стовпів, стін будинків, транспортних засобів. Останнім часом все більш популярною стає контекстна реклама в інтернеті. Вона являє собою мережеву майданчик і не прив'язується до якогось конкретного медіа-ресурсу.

Реклама — це в більшості випадків професійна діяльність, здійснювана як з боку рекламодавця (який, звертаючись до досвідчених фахівців, розробляє персональний план просування бренду або окремих товарів), так і від імені власника майданчика, застосовуваної для розміщення продають повідомлень (який забезпечує достатній розмір аудиторії для поширення реклами).

для чого використовуються оголошення?

оголошення — це відносно коротке повідомлення про продаж товару (або, навпаки, про намір купити його), про пошук або пропозиції роботи, яке подається в газету або на сайт людиною (що частіше) або компанією (що рідше). Цілей публікації відповідних повідомлень може бути дуже багато.

 Чим відрізняється реклама від оголошення

«Продаючі» оголошення допустимо вважати спрощеною різновидом реклами — коли за допомогою розміщення їх в газеті або на сайті людина або компанія прагнуть підвищити свою впізнаваність або збільшити попит на товар.

Оголошення про пошук або пропозиції роботи, а також про купівлі товару рекламою вважати вже не цілком коректно — хіба що в переносному сенсі. Їх зазвичай розміщують з метою залучення уваги з боку людей до відповідних пропозицій.

Оголошення, як і реклама, бувають різними за форматом. Цілком можливо їх розміщення не тільки в газетах і на сайтах, але і за допомогою розклеювання на тих же об'єктах, що використовуються в рекламі, — стовпах, стінах будинків, в метро. Таким чином, оголошення необов'язково повинні розташовуватися на спеціалізованої майданчику.

Складання та розміщення оголошень зазвичай не є професійною діяльністю. Однак власники газет і сайтів, на яких відповідні повідомлення публікуються, цілком можуть на постійній основі займатися просуванням і підтримкою рейтингів своїх майданчиків.

Порівняння

Основна відмінність реклами від оголошення — в цілях розміщення. Реклама — інструмент продажів. Якщо оголошення публікується з аналогічною метою, то воно стає різновидом реклами. Але, як правило, воно є все ж інструментом залучення уваги до інших пропозицій — по роботі або з придбання товару.

Ще одна відмінність між розглянутими термінами — формат. Для реклами властиво застосування графічних елементів. Оголошення, як правило, представляють собою тільки текст.

Реклама — це в більшості випадків професійна діяльність, що передбачає звернення до послуг професіоналів в області створення мультимедійного контенту, просування товарів, маркетингу. Складання оголошень, як правило, — це імпровізація. Хоча, треба сказати, багато людей вміють придумувати їх так, що будь-який маркетолог позаздрить.

Визначивши то, в чому різниця між рекламою і оголошенням, зафіксуємо основні висновки в невеликій таблиці.

Таблиця

Реклама Оголошення
Що між ними спільного?
«продати» оголошення — це спрощена різновид реклами
Чи можуть розміщуватися на спеціалізованих майданчиках, в газетах, на стінах будинків та інших об'єктах
У чому різниця між ними?
Розміщується, як правило, з метою підвищення впізнаваності рекламодавця або збільшення інтенсивності продажів його товарів Розміщується, як правило, з метою привернення уваги до непроданих пропозицій від людини або компанії
Створюється і розміщується в рамках професійної діяльності маркетологів, фахівців з просування, контенту розміщується, як правило, поза професійної діяльності, при імпровізації
Представлена ​​графікою, відео (в онлайні), текстами Представлено головним чином текстами