Чим відрізняється резюме від автобіографії

Нерідко щодо людини, яка хоче отримати те чи інше місце роботи, висувається вимога: розповісти про себе в письмовій формі. В одних випадках мова йде про складання резюме, в інших — про написання автобіографії, а іноді необхідно надати і те й інше. І хоча ці документи мають чимало спільного, назвати їх ідентичними було б неправильно.

Автобіографія — опис людиною ключових етапів свого життя, виконане в довільній формі.

Порівняння

Призначення

Для чого вимагають резюме? Щоб, ознайомившись з ним, зрозуміти, наскільки цінним є здобувач в якості потенційного працівника і чи варто запрошувати його далі на співбесіду для ближчого знайомства при особистій зустрічі. Роботодавцю важливо бачити в який подав резюме кваліфікованого фахівця, який буде сприяти досягненню цілей, поставлених перед підприємством або компанією.

Чим відрізняється резюме від автобіографії

Автобіографія також покликана справити належне враження на роботодавця і вплинути на його думку при відборі кадрів. Однак відомості в ній дозволяють не тільки побачити людину в світлі його професійної діяльності, а й скласти психологічну характеристику кандидата на робоче місце (велику роль тут грають стиль викладу і розставляються акценти).

Зміст

Відмінність резюме від автобіографії полягає в тому, що воно складається під конкретну вакансію, на яку заявляється людина. Головний упор в резюме робиться на професійні якості претендента, його освіту, пройдені курси підвищення кваліфікації, досвід роботи в потрібній сфері, досягнення і заслуги в цій галузі і т. Д. В даному випадку, наприклад, не має значення, хто батьки автора резюме або який суспільно корисною діяльністю, яка не належить до обраної посади, він займається.

У автобіографію допускається включати не тільки факти, пов'язані з утворенням і безпосередньо професійною діяльністю. У документі, наприклад, може повідомлятися про те, чому було вирішено залишити попереднє місце роботи (пояснення мотивів поведінки), або влаштовуватися бажання стати співробітником саме цієї організації. У автобіографію нерідко включаються і відомості особистого характеру: соціальне походження, рік заміжжя та інше. Цікава автобіографія здатна стати таким собі бонусом для здобувача і надати йому шанс на отримання бажаного місця, тому недооцінювати її не слід.

Ступінь деталізації

Резюме відрізняється схематичність. У ньому відбиваються тільки ключові моменти. Документ повинен бути складений так, щоб роботодавцю знадобилося менше хвилини на отримання повної, необхідної йому інформації про претендента. Для цього слід використовувати чіткі, що не містять непотрібних подробиць пропозиції.

Думки в автобіографії викладаються в більш складній манері, розповідь доповнюється деталями. Наприклад, якщо в резюме досить перерахувати наявні нагороди, то в автобіографії не забороняється розгорнуто викласти, що було зроблено для їх отримання.

Обсяг

Якої довжини має бути кожен з документів, і в чому різниця між резюме та автобіографією, якщо порівнювати їх за цим критерієм? Тут слід зазначити, що резюме, зважаючи на особливості його написання, має менший обсяг. Однак, складаючи подібний документ, необхідно загострити свою увагу не на кількості сторінок, а на тому, щоб максимальна стислість в ньому поєднувалася з граничною інформативністю.

Автобіографічний розповідь не має обмежень в обсязі, оскільки в викладі такого роду може повідомлятися набагато більше відомостей по кожному пункту.

Таблиця

< td> Автобіографія

Резюме
Мета роботодавця — скласти професійний образ претендента Дозволяє не тільки дізнатися про людину як про фахівця, а й намалювати його психологічний портрет
Пишеться під конкретну вакансію Частина відомостей може не ставитися до обрану вакансію
Виключаються відомості особистого характеру Іноді містить особисту інформацію
Схематичне виклад Розгорнуте розповідь з подробицями і деталями
Інформативне, але гранично короткий Більший обсяг