Чим відрізняється радар-детектор від антирадара

На сторінках багатьох сайтів поняття радар-детектор і антирадар взаємозамінні і використовуються як синоніми. Тим часом, різниця між ними дуже велика. Законодавство деяких європейських країн і РФ забороняє застосовувати антирадари, причому порушник може понести кримінальне покарання. Щоб не стати заручником власної неграмотності, слід чітко розуміти різницю між даними приладами.

Визначення

Радар-детектор — прилад, який використовується для виявлення випромінювання ручного або мобільного радара і передчасного попередження водія про наближення до місця його розташування. Це пасивний реєстратор, що не вносить жодних перешкод в роботу радара співробітника ДІБДР.

Антирадар — прилад, застосовуваний для виявлення частоти, на якій працює радар співробітників ГИБДД, і коригування показників радара. Більш того, прилад може вносити шумові перешкоди в роботу останнього.

Порівняння

Принципова різниця в їх роботі зрозуміла. Звідси спостерігається і різне ставлення законодавства РФ до приладів. Якщо радар-детектор не заборонений, то антирадари протизаконні. Піймання порушника чревата не тільки конфіскацією приладу, але і накладенням штрафу в розмірах кількох десятків мінімальних окладів. Слід розуміти, що антирадар порушує роботу частот, які не можна використовувати приватним особам.

Чим відрізняється радар-детектор від антирадара

Активний антирадар

Оскільки антирадари заборонені, велика увага на форумах приділяється різновидам радар-детекторів і правилам їх вибору. Перше місце займає ціновий критерій. У зв'язку з цим виділяють прилади бюджетного, середнього і високого класів. Багато бюджетні моделі застаріли, оскільки не тільки не приймають сигнали від нових радарів, а й реагують на безліч перешкод, що перешкоджають їх точному виявленню. Нерідко такі радар-детектори можна зустріти в продажу. Низька ціна виявляється привабливою для покупки нового «корисного» пристрою, але нічим більше іграшки такий прилад не буде. Розчарований покупець починає всебічно розповідати про марність придбання і таких приладів в цілому, вводячи в оману інших водіїв. Тим часом, більш дорогі і сучасні моделі виявляються дуже ефективними під час руху по жвавих трасах.

Що стосується антирадарів, з ними слід бути дуже обережними. В ході використання радар-детекторів необхідно знижувати швидкість при наближенні до «небезпечного» радару. Антирадар дозволяє водієві не знижувати швидкості і проїжджати мимо радара, залишаючись непоміченим. Небезпека застосування полягає в можливому або навмисному внесенні шумових перешкод. Вважається, що на території РФ продаються тільки радар-детектори, а антирадари купити не можна. Затвердження досить сумнівне, хоча і розчаровує багатьох, хто бажає стати володарем чудо-приладу.

Подорожуючи по Європі, пам'ятайте, що в деяких країнах заборонено використання будь-яких пристроїв, що дозволяють визначати розташування радара, тобто не можна застосовувати навіть радар -детектор. Однак по Нідерландам, Болгарії, Норвегії, Туреччини, Болгарії, Німеччини з ними можна їздити спокійно. В Албанії немає законів перешкоджають використанню навіть антирадарів. Співробітники дорожньої поліції Німеччини та РФ не забороняють радар-детектори та вважають їх дуже корисними для зниження аварійних ситуацій, оскільки при наближенні до радару водій завчасно знижує швидкість.

Висновки TheDifference.ru

  1. Радар-детектор тільки реєструє сигнал радара, а антирадар реєструє, коригує і/або вносить шумові перешкоди в роботу поліцейського радара.
  2. Використання антирадара на території РФ заборонено і накладається штрафом з конфіскацією приладу, на застосування радар-детектора ніяких санкцій не накладається.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *