Чим відрізняється пінопласт від пінополістиролу

Тим, хто хоч раз стикався з будівництвом або ремонтом, часто доводилося чути різні спеціальні терміни. При виборі утеплювача деякі фахівці рекомендують пінопласт, інші — пінополістирол, а треті кажуть, що обидва ці слова позначають один і той же матеріал. Спробуємо розібратися, чи так це.

Визначення

Пінопласт — група матеріалів, що представляють собою пластичні маси, які зроблені шляхом піноутворення. Початковою сировиною в даному випадку служать полімери.

 Чим відрізняється пінопласт від пінополістиролу

Пінопласт

Пінополістирол — газонаповнений матеріал, який отримують з полістиролу. Іноді, в залежності від його призначення, для виробництва використовують сополімери стиролу. Обидві речовини застосовують в будівельній сфері. При цьому пінополістирол може використовуватися як пакувальний і електроізоляційний матеріал.

 Чим відрізняється пінопласт від пінополістиролу

Пінополістирол

Порівняння

Незважаючи на те, що по суті пінополістирол є однією з різновидів пінопласту, процес виготовлення матеріалів істотно відрізняється. Хімічний склад у них споріднений, в якості сировини в основному служить полістирол. При цьому в експлуатації в якості теплоізоляційного матеріалу набагато ефективніше застосовувати пінополістирол, на що впливає технологія виробництва.

Пінопласт, що застосовується у будівництві, отримують за допомогою обробки сировини, поміщеного в блок-форму, водяною парою. В результаті цього обсяг молекул збільшується, і вони спікається між собою. Природно, що з ростом поверхні гранули стають більше мікропори. Згодом, під впливом атмосферних опадів та інших пошкоджень, які викликає навколишнє середовище, зв'язок між ними слабшає, що призводить до руйнування матеріалу. Слабкістю взаємодії гранул пояснюється і більш низька міцність пінопласту.

Пінополістирол виробляється методом екструзії. Завдяки цьому перетворення полімеру відбувається за іншими механізмам, що впливає і на структуру матеріалу. На початку гранули плавляться, в результаті чого сировина стає в'язко-плинним. Це призводить до того, що пінополістирол має цільну мікроструктуру з закритих осередків, які заповнюються молекулами газу. Для традиційного матеріалу застосовують природний газ, який добре розчиняється в Стиролі. При виробництві вогнестійкого варіанту гранули наповнюють вуглекислим газом.

Пінополістирол складається з закритих осередків. Таким способом досягається максимальна непроникність в матеріал речовин з навколишнього середовища. Пінопласт як утеплювач має таку особливість, як пропуск водяної пари, які йдуть з приміщення. Після вони конденсуються і підвищують вологість матеріалу. Це призводить до того, що теплоізоляційні властивості пінопласту зменшуються, а згодом він руйнується.

Завдяки поліпшеним технічним характеристикам, в тому числі і щільності матеріалу, пінополістирол має більш високу ціну, ніж інші види пінопласту на будівельному ринку.

Висновки TheDifference.ru

  1. Пінопласт — група матеріалів, однією з різновидом яких є пінополістирол.
  2. щільність пінопласту нижче.
  3. Пінополістирол не поглинає вологу і пар ззовні.
  4. щільність пінопласту 10 кг на куб. метр. Ця ж характеристика у пінополістиролу досягає 40 кг на куб. метр.
  5. Зовнішній вигляд матеріалів різниться. Пінополістирол однорідний, всередині нього немає гранул.
  6. Пінопласт дешевше пінополістиролу при придбанні його в якості теплоізоляційного матеріалу.