Чим відрізняється пінобетон від газобетону

Блочний газобетон використовують в будівництві несучих стін житлових будинків і прибудов, всіляких перегородок і в якості наповнювачів каркасів при зведенні будинків на основі такої конструкції. Він має масу достоїнств. За способами виготовлення його ділять на пінобетон і газобетон. У чому ж відмінності між цими різновидами бетонів?

Визначення

Пінобетон — це легкий бетон пористого типу, утворений з отверділого розчину таких компонентів, як цемент, пісок, піна і вода. Бульбашки повітря при затвердінні розподіляються рівномірно по всій товщі бетону.

Газобетон — вид пористого бетону, виготовленого методом введення газообразователя в розчин, до складу якого входять терпкий кремнеземний компонент і вода. Хімічна реакція між гідратом окісікальція і алюмінію сприяє протіканню процесу газоутворення. Звільнитися водень супроводжується спученням розчину, який твердне, але залишається пористим.

Порівняння

Отже, що ми маємо. Пінобетон отримують шляхом змішування спеціального складу з піноутворюючим речовиною, а газобетон — за допомогою хімічної реакції в автоклавах із застосуванням алюмінієвої пудри. Газобетон твердіє при високій температурі і вологості, а пінобетон в природних умовах.

Піноблок не такий міцний, як газоблок, тому краще його не застосовувати в будівництві несучих конструкцій. В газобетоні ж бульбашки повітря однакові за розмірами, що дозволяє рівномірно розподілити навантаження по всій поверхні матеріала.Поетому такий бетон визнаний найміцнішим серед пористих типів, хоча має меншу щільність і вага.

У пінобетон під впливом піноутворювача водопроникність мікропор нижче, тому волога вбирається повільніше, ніж в газобетоні. Вода, просочившись всередину, при морозі замерзає, в результаті чого матеріал може дати тріщину.

 Чим відрізняється пінобетон від газобетону

Пінобетон, як слабший матеріал, містить більшу кількість цементу в своєму складі, ніж газобетон, тому сильніше схильний до усадки. В процесі обробки штукатурка легше лягає на газоблок, ніж на піноблок. Газоблок кладеться на клей, а піноблок на цементно-піщаний розчин, в результаті чого при монтажі газобетону усувається місток холоду.

Витрати на виробництво пінобетону приблизно на 20-25% нижче, ніж на виготовлення газобетону. Просто пенообразователи, що застосовуються у виробництві пінобетону, набагато дешевше газообразующих добавок, що входять до складу газобетону.

Висновки TheDifference.ru

  1. Способи виготовлення пінобетону і газобетону різні ;
  2. Відмінності в умовах затвердіння;
  3. Газоблок кілька міцніше і легше піноблоку;
  4. Пінобетон менше водопроникний, ніж газобетон;
  5. Піноблок схильний усадки більше, на нього гірше лягає штукатурка, ніж на газоблок;
  6. Монтаж газобетону простіше і надійніше;
  7. Собівартість матеріалу для виробництва пінобетону набагато менше.