Чим відрізняється підприємець від бізнесмена

Ставлення до підприємницької діяльності на протязі століть істотно змінювалося. Відносно недавно, за часів СРСР, комерційна активність фактично перебувала під забороною, але вже зараз нею можна займатися абсолютно вільно. Представників індустрії називають підприємцями і бізнесменами. Чим вони відрізняються між собою і хто з них працює за правилами?

Визначення

Підприємець — фізична особа, зареєстрована в встановленому законом порядку, здійснює комерційну діяльність на свій страх і ризик і відповідає за боргами всім своїм майном. Він може працювати як індивідуально, так і залучати найманих працівників на умовах, визначених законодавством.

Бізнесмен — фізична особа, що професійно займається комерційною діяльністю в різних масштабах, інвестує власні і позикові кошти в виробництво, торгівлю і різні галузі народного господарства. Головна мета такої активності — акумулювання грошових коштів та постійне нарощування капіталів, збільшення присутності на ринку, побудова ефективних схем для заробітку грошей.

Порівняння

Таким чином, індивідуальний підприємець — це організаційно-правова форма для ведення комерційної діяльності, в той час як бізнесмен — професія ділових людей. Іншими словами, обсяг другого поняття значно ширше першого. Підприємець обов'язково повинен бути зареєстрований в податковій інспекції. Він веде діяльність на свій страх і ризик і відповідає за борги своїм майном.

 Чим відрізняється підприємець від бізнесмена

Бізнесмен може бути як керівником організації, так і приватною особою, яка «працює» в обхід встановлених правил. Таким ім'ям себе гордо іменують різні діячі, комерційна активність яких незаконна (виробництво алкоголю, нелегальна торгівля, зміст публічних будинків і т.д.).

Висновки TheDifference.ru

< ol start = "1">

  • Обсяг поняття. Бізнесмен — більш широка категорія, в яку входить поняття підприємець.
  • Організаційно-правова форма. Підприємець діє від свого імені, в той час як бізнесмен може бути власником або керівником ТОВ, ТДВ, ВАТ або іншого підприємства.
  • Почати сеанс. Підприємцем є лише та особа, яка зареєстрована в органах податкової інспекції. Бізнесменом може вважатися як керівник (власник) організації, так і людина, що займається діяльністю незаконно.
  • Відповідальність. На відміну від бізнесмена, підприємець відповідає за борги всім своїм майном.