Чим відрізняється професія з посади

В дитинстві у хлопчиків і дівчаток часто запитують, ким вони хочуть стати: вчителем, космонавтом або міністром. Дуже шкода, що дитину вчать здаватися, а не бути, і таке сприйняття світу стає причиною невдач і стресів. Відмінності професії з посади дуже важливі для тих, кому реально хочеться розуміти своє місце в суспільстві. Чим раніше це зрозуміють людиною, тим легше йому буде домогтися успіху в житті.

Визначення

Професія — рід соціально -Трудові діяльності людини, що передбачає наявність певного освіти, знань і умінь, а також досвіду роботи. Підтвердити наявність потрібної кваліфікації можна не тільки за допомогою дипломів і сертифікатів, а й виписками з трудової книжки, а також на практиці. Так, професія офіціанта не вимагає навчання, однак для пристрою в хороший заклад обов'язково потрібен досвід роботи.

Посада — комплекс трудових прав і обов'язків, формально закріплений наказом або розпорядженням і визначає статус працівника в організації. Відповідність заявленим вимогам розглядається на основі загальноприйнятих правил. Для більшості посад потрібна наявність освіти, формально підтверджене документом.

Порівняння

Таким чином, представлені категорії істотно відрізняються один від одного. Якщо посаду — стан особи на підприємстві, то професія — всього лише рід трудової діяльності. Це легко зрозуміти на конкретних прикладах. Так, Рональд Рейган за професією був актором, проте займав посаду президента. Генрі Форд спочатку був всього лише сільгосп робочим, але в подальшому отримав посаду керівника величезної компанії.

Чим відрізняється професія з посади

В трудовому договорі вказується не професія, а посада. Саме відповідно до неї нараховується зарплата, без поправки на те, що написано в дипломі. Щоб отримати професію, потрібно не тільки відучитися, але і скласти іспит. Зайняти посаду можна лише при відповідності всім вимогам, успішне проходження співбесіди або курсу стажування.

Висновки TheDifference.ru

  1. Сутність. Професія — це рід соціально-значимої діяльності, а посада — службове становище особи.
  2. Формалізація. Посада завжди закріплена наказом або розпорядженням, професія ж підтверджується документом про вищу або середньо-спеціальну освіту.
  3. Офіційне закріплення. У трудовій книжці зазначається саме посада особи, а не його професія.
  4. Вимоги. Для отримання професії найчастіше потрібно здобути освіту і витримати іспит, для оформлення на посаду — пройти співбесіду, стажування або витримати випробувальний термін.