Чим відрізняється професія від спеціальності

Бути чи не бути, працювати чи не працювати — це питання займає людини багато століть поспіль. Ми можемо отримати перспективну спеціальність, але згодом освоїти зовсім іншу професію. Чим же відрізняються ці категорії і чому так важливо розуміти різницю?

Визначення

Професія — це рід занять або трудової діяльності, що вимагає певної підготовки, кваліфікації, знань. Вміння можуть купуватися або в процесі отримання освіти, або на практиці. Коло професій гранично широкий і об'єднується в категорії: економічні, технічні, педагогічні тощо.

Спеціальність — комплекс навичок, умінь і знань, набутих в процесі навчання і підтверджених у відповідному порядку. Вони необхідні для виконання конкретної роботи і співвідносяться з однією або декількома професіями. Так, студент-юрист може стати адвокатом, прокурорським працівником, поліцейським або юрисконсультом, а може перетворитися в продавця громадського харчування.

Порівняння

Отже, головна відмінність — в обсязі поняття. Спеціальність — загальний термін, який об'єднує групу професій. Вони можуть вимагати якихось додаткових навичок або повністю укладатися в ті обсяги, які були отримані в ході навчання. У той же час, спеціальність вимагає особливої ​​підготовки. Професія може бути освоєна і без неї — на практиці (співак, актор).

Чим відрізняється професія від спеціальності

Висновки TheDifference.ru

  1. Обсяг поняття. Професія — це приватна категорія, яка позначає конкретний напрям діяльності, в той час як спеціальність — загальна.
  2. Підготовка. Для отримання спеціальності необхідно пройти навчання, скласти іспити. Опанувати професію можна і на практиці (журналіст, письменник, будівельник), якщо вона вимагає або таланту, або фізичних навичок.
  3. Необхідність підтвердження. Професія може відповідати роду діяльності людини і в більшості випадків не вимагає ніякої атестації або іспитів. А ось спеціальність потрібно підтверджувати. Це може бути захист дипломного проекту, державні іспити, тестування.
  4. Формальне вираження. Професія приносить людині реальний дохід, а основним її виразом є затребуваність персони. Спеціалізація ж підтверджується документом державного зразка, який діє на певній території.