Чим відрізняється проект від програми

Прийти до пункту призначення можна лише тоді, коли вірно заданий курс руху, а всі учасники знають, куди і навіщо вони йдуть. Проект і програма — категорії західного менеджменту, де особлива увага приділяється грамотному плануванню. Як зрозуміти різницю між ними і на що впливають відмінності?

Визначення

Проект — взаємопов'язаний набір заходів і процесів, основна мета якого — реалізація масштабного завдання. Його головні атрибути — наявність термінів виконання, ресурси, місія. Реалізація проекту може бути підрахована кількісно, ​​а також якісно (поставлені цілі досягнуті або провалені).

Програма — група проектів, об'єднаних єдиною метою, управлінням, ресурсами, місією. Їх результат — якісна зміна стану, викликане реалізацією запланованих завдань. Програма розвитку охорони здоров'я передбачає виконання ряду проектів: будівництво лікарень, проведення досліджень, навчання персоналу і багато іншого.

Порівняння

Отже, найважливіша відмінність між зазначеними поняттями — це їх масштаб. Програма — це кілька проектів, об'єднаних між собою однією метою. Вона вимірюється не кількісно, ​​а якісно і передбачає зміну стану. Терміни реалізації проекту, як правило, визначені жорстко, а їх перенесення неминуче вплине на втілення в життя програми.

 Чим відрізняється проект від програми

Також є відмінності і за складністю втілення в життя поставлених завдань. Реалізація проекту бачиться більш простий, так як для успіху досить досягти цілей до певного періоду часу. Програма — це лише гіпотеза (боротьба з алкоголізмом або наркоманією), яка повинна знайти своє підтвердження на практиці. Не завжди взаємопов'язані проекти і їх успішне втілення призводять до зміни стану, а результат і зовсім може виявитися непередбачуваним.

Висновки TheDifference.ru

    < li> Обсяг поняття. Програма — поняття більш широке, що включає в себе сукупність проектів.

  1. Тривалість. Терміни реалізації програми — широкі, проекту — конкретні, вимірні.
  2. Результат. Проект втілений тоді, коли заплановані заходи виконані до вказаної дати. Результат програми — зміна стану, вплив на ситуацію. Таким чином, навіть її часткова реалізація може виявитися успішною, а отриманий ефект перевершити всі очікування.
  3. Складність. Реалізація програми складніше, ніж виконання проекту, так як всі складові завдання потребують координації.