Чим відрізняється причіп від напівпричепа

Автолюбителі нерідко використовують додаткові транспортні засоби для перевезення вантажів. Це дозволяє берегти особистий транспорт і збільшити габарити предметів, що перевозяться. Але навіть при частому використанні причіпних конструкцій далеко не кожен водій з упевненістю скаже, в чому полягають принципові відмінності причепа і напівпричепа, ідентичні чи ці поняття або слід більш уважно підходити до їх використання.

Визначення

Причіп — це самостійне транспортний засіб, що не оснащений двигуном. Його рух здійснюється за допомогою прикладання механічної сили іншого пересувного пристрою.

 Чим відрізняється причіп від напівпричепа

причіп

Напівпричіп — це різновид причепа, якому необхідно передньою частиною спиратися на тягач, так як він не в змозі самостійно утримувати рівновагу. Принцип роботи аналогічний будь-якому іншому причеп, правда, з точки зору функціональності може виявитися менш значущим.

 Чим відрізняється причіп від напівпричепа

Напівпричіп

Порівняння

Принципова різниця в причіпних пристроях полягає в їх функціональності. Причіп здатний рухатися самостійно лише при прикладанні механічної сили в ту чи іншу сторону. Кріплення причепа до транспортного засобу здійснюється за допомогою дишла, встановленого на причепі, і фаркопа автомобіля. Цей же трюк не пройде з напівпричепом, так як для здійснення перевезення за допомогою цього транспорту необхідна опора. Чим більше напівпричіп, тим більше потужний пристрій доведеться встановити на автомобіль. Кріплення відбувається за допомогою шворня на причепі і сідельно-зчіпного пристрою у тягача.

Конструкція розрізняються транспортних засобів також ідентична. У причепа, як і будь-якого іншого транспортного засобу, дві опорні осі, які все навантаження при перевезенні беруть на себе. Напівпричіп має лише одну вісь, тому, по-перше, не в змозі тримати рівновагу, по-друге, розподіляє навантаження між собою і тягне його автомобілем. Простими словами, причіп — це свого роду віз на чотирьох колесах, яка і від поштовху зможе зрушити з місця, а напівпричіп — це тачка на двох колесах, яку необхідно тягнути за собою.

Існує і ще одна важлива для водіїв відміну двох транспортних засобів, яке полягає в маневреності. У зв'язку з тим, що причіп — це самостійний засіб, що не має двигуна, дуже складно керувати ним в процесі руху. Водій повинен бути особливо обережним на дорозі, так як вгадати рух причепа буває непросто, на це впливає і ступінь завантаження, і швидкість, і якість доріг. Напівпричіп, в свою чергу, є частиною транспортного засобу, тому водій може бути впевнений в тому, що прикріплене засіб поведе себе так, як і керований автомобіль. Таким чином, маневреність на дорозі у напівпричепа набагато вище, ніж у звичайного причепа.

Висновки TheDifference.ru

  1. Причіп — це самостійне транспортний засіб.
  2. напівпричіп — це різновид причепа, опора якого тримається на тягачі.
  3. Для кріплення причепа досить фаркопа на автомобілі.
  4. Щоб прикріпити напівпричіп, необхідно наявність сідла у тягача.
  5. у причепа дві осі, тому все навантаження він бере на себе.
  6. Напівпричіп має лише одну вісь, в зв'язку з цим навантаження розподіляється між причіпним пристроєм і тягачем.
  7. Маневреність напівпричепа вище, так як він є єдиним цілим з транспортним засобом.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *