Чим відрізняється позаматкова вагітність від маткової

Вагітність — це найщасливіший період в житті кожної жінки. Дев'ять місяців дається їй на підготовку до нового життя, до появи в сім'ї нової людини і до його соціальної адаптації. Першою ознакою вагітності є затримка менструації, проте це ще не означає, що вагітність точно наступила і що протікає вона так, як належить. На самому початку вагітності симптоми позаматкової і маткової вагітності нічим не відрізняються. Спершу у жінки набухають молочні залози, з'являються такі ознаки, як стомлюваність, нудота, сонливість, затримка менструації. Запідозрити позаматкову вагітність можливо по менструації, яка в цей період стає надзвичайно мізерної. У цьому випадку призначається тест на вагітність або аналіз ХГЧ, і якщо результат буде позитивним, жінці слід негайно звернутися до гінеколога.

Визначення

маткова вагітність — це фізіологічний стан організму, що обумовлено зачаттям нового життя і підготовкою до виношування плоду. Період вагітності триває 9 місяців, або 280 днів. При нормальному перебігу вагітності запліднена яйцеклітина прикріплюється до стінок матки і продовжує там свій розвиток протягом усього терміну вагітності.

Якщо ж плодове яйце не спустилося в матку, а приліпилося до стінок маткової труби або яєчників, то утворюється позаматкова вагітність — стан, що загрожує здоров'ю і життю пацієнтки. Якщо жінці в цей час не буде надана допомога, то вона може загинути від кровотечі і від больового шоку. Позаматкова вагітність часто виникає через проблеми з яєчниками, через спайок і непрохідності маткових труб.

Порівняння

Маткова вагітність відрізняється від позаматкової локалізацією плодового яйця: в нормі воно повинно розвиватися в матці. Тільки цей орган пристосований до виношування дитини. У деяких випадках механізм дітородіння терпить збій, і запліднена яйцеклітина замість матки імплантується в стінку яєчника, черевної порожнини, шийки матки або в маткові труби. Плід не може розвиватися в іншому органі, адже тільки матка має здатність до досить сильного розтягування, тоді як середня вага дитини досягає 3-3,5 кілограмів. Тканини інших органів зовсім не пристосовані до таких навантажень, а тому вони рвуться, викликаючи у жінки сильний біль і велике кровотеча, що може загрожувати її здоров'ю і навіть життю.

 Чим відрізняється позаматкова вагітність від маткової

Висновки TheDifference.ru

  1. При маткової вагітності запліднена яйцеклітина імплантується в порожнині матки і продовжує там свій розвиток. При позаматкової вагітності яйцеклітина прикріплюється до стінок матки або до яєчників.
  2. Маткова вагітність — це норма, позаматкова вагітність — це патологія.
  3. Маткова вагітність закінчується пологами, позаматкова — оперативним видаленням плодового яйця або розривом тканин.