Чим відрізняється плід від ембріона

Кожна жінка, яка мріє про поповнення в сімействі, побачивши на тесті довгоочікувані дві смужки, приходить в невимовний захват. Буквально з перших днів вагітності вона починає проявляти турботу про майбутнє малюка: відмовляється від шкідливих звичок, дотримується дієти, знижує фізичні навантаження. Однак далеко не всі дами вникають в тонкощі розвитку крихітного організму, обмежуючись лише вивченням знімків з ультразвукового дослідження. Тим часом, перебуваючи в утробі матері, зародок проходить величезний шлях, перш ніж перетворитися на повноцінного маленького чоловічка. У даній статті ми розглянемо, чим відрізняється плід від ембріона.

Визначення

Чим відрізняється плід від ембріона

плід

плід — розвивається в материнській утробі людський організм після закладки основних систем і органів. Даний термін використовується виключно по відношенню до ще не з'явився на світло дитині. Даний період розвитку організму іменується фетальний і починається після досягнення нею 8-9-тижневого віку. Подібний етап характеризується інтенсивним зростанням, дифференцировкой тканин, розвитком органів і систем, закінченням формування плодових оболонок і плаценти. 38-тижневий карапуз вважається повністю доношеною. До цього моменту плід набуває ознак зрілості: довжину від 47 см, вага від 2500 г, опуклі груди, блідо-рожеву шкіру без зморшок і т. Д. Малюки, народжені в період від 28 до 37 тижнів, вважаються недоношеними, але при цьому цілком життєздатними. Вони вимагають дуже ретельного догляду і часом протягом тривалого часу перебувають під наглядом лікарів. Найефективнішим методом діагностики плоду визнано ультразвукове дослідження.

 Чим відрізняється плід від ембріона

Ембріон

Ембріон — зародок людини на початковій стадії свого розвитку до моменту виходу з плодових оболонок. В ході цього етапу з яйцеклітини формується тіло, що володіє певними морфологічними ознаками. Даний період триває 8 тижнів, після чого ембріон прийнято називати вже плодом. Зародок виникає в результаті злиття ядер яйцеклітини зі сперматозоїдом. В кінці третього тижня розвитку у ембріона з'являються голова і примітивне серце, а ще через кілька днів воно починає качати кров по тілу і плаценті. У процесі формування зародка у нього утворюються кінцівки і очі, вуха і зачатки зубів, поступово зменшується, а потім зовсім зникає хвіст. До кінця восьмого тижня практично закінчується процес закладки основних життєво важливих органів.

Порівняння

Обидва ці терміни позначають зростаючий організм на різних стадіях розвитку. Ембріоном іменується зародок з моменту зачаття і аж до 8-го тижня вагітності. Мікроскопічна тільце з'являється в плодовому яйці, що представляє собою овальне або кругле утворення розміром в кілька міліметрів. Що знаходиться всередині нього жовтковий мішок забезпечує харчування ембріона. Плодове яйце збільшується в розмірах разом з зародком. На початковому етапі формування ембріон мало схожий на людину. Він зовні нагадує крихітного скорченого «черв'ячка» з хвостиком і без явно вираженої голови. Ближче до 8-9 тижня у зародка визначаються кінцівки, очі, починає битися серце і утворюються інші життєво важливі органи. Голова стає помітною, але непропорційно великий по відношенню до тіла. Максимальний розмір зародка досягає всього 3-4 см, а вага — близько 5 г.

Основна відмінність плода від ембріона полягає у внутрішньоутробному віці розвитку. Як вже говорилося вище, зародком називається формується протягом перших восьми тижнів організм. Після досягнення цього віку ембріон починає іменуватися плодом. Відтепер його харчування забезпечується не жовтковим мішком, а плацентою — знаходяться всередині матки органом, що здійснює зв'язок між матір'ю і майбутнім малюком. У міру свого розвитку він стає все більше схожим на людину. Тіло подовжується і набуває нормальних пропорції, кінцівки збільшуються в розмірах, вуха займають своє місце з боків голови і т. Д. Плід активно росте і додає у вазі. Вага доношеної карапуза становить як мінімум 2,5 кг, а зріст — 47 см.

Підіб'ємо підсумок, в чому різниця між плодом і ембріоном.

Таблиця

Плід Ембріон
Вік від 8 тижнів Зародок з моменту формування і до досягнення 8-тижневого віку
Сформований маленький організм Частини тіла та внутрішні органи тільки починають розвиватися
Харчування здійснюється за допомогою плаценти Харчування забезпечується жовтковим мішком
Зовні нагадує крихітного чоловічка Схожий на скорченого «черв'ячка» з хвостиком і без явно вираженої голови
Зростання доношенного карапуза становить як мінімум 47 см, а вага — 2 , 5 кг Максимальний розмір зародка досягає всього 3-4 см, а вага — близько 5 г