Чим відрізняється плитка від керамограніта

Будівництво — справа тонка. Воно вимагає кваліфікованих робочих рук, необхідного досвіду і професіоналізму на кожному етапі. А що робити, якщо потрібно створити щось красиве і якісне власними руками? Викласти мозаїчну плитку, обкласти фасад керамогранитом, зробити косметичний ремонт без зайвих фінансових витрат … Для цього спочатку варто запастися терпінням і осилити теорію, без якої, як відомо, практика мертва.

У сьогоднішній статті ми обговоримо основні відмінності плитки від керамограніта. Що це за матеріали, для чого потрібні, в яких випадках використовуються і за що цінуються? Ви зробите разом з нами невелику подорож у світ будівельних матеріалів.

Зміст статті

  • Визначення
  • Властивості
  • Зовнішній вигляд
  • Висновки TheDifference.ru

Визначення

Плитка — походить назва від грецького plinthos. По суті, це шматок твердого матеріалу з рівною поверхнею. Плитка буває будівельна, столярна, тротуарна, облицювальна і інша. Може бути однотонною, білої, кольоровий, з малюнком або рельєфом. Служить для декоративного прикраси і викладається на стінах і підлогах. Активно застосовується в сучасних оселях, в місцях, де спостерігається підвищена вологість — як правило, це ванна і кухня. Втім, буває, що плиткою викладають і тротуари.

 Чим відрізняється плитка від керамограніта

Тротуарна плитка

Керамограніт — за своєю природою являє собою штучний оздоблювальний матеріал, що імітує гранітну поверхню. Створюється за допомогою пресування глини при високому тиску. Зазвичай використовуються два види глини — одна більш пластична, а інша менш. З перших років появи керамограніт використовувався в якості оздоблювального матеріалу для технічного застосування. Їм викладалися підлоги в приміщеннях, де була значна навантаження. Сюди відносяться громадські будівлі і промислові підприємства. Однак за останні п'ятнадцять років область застосування значно розширилася за рахунок збільшення асортименту продукції. І сьогодні він використовується для облицювання фасадів будівель, внутрішнього оздоблення і в інших цілях. Керамограніт міцний, стійкий до подряпин і стирання, відмінно тримається на стінах і підлозі, має прекрасні естетичні якості, низьке водопоглинання, ударну міцність, сталість і глибину кольору. Є технічний, глазурований, матовий полірований, структурований і інший керамограніт.

 чим відрізняється плитка від керамограніта

Пол з керамограніта

У плитки і керамограніта є деякі подібні риси. І те й інше може використовуватися для прикраси підлог, стін, фасадів будівель. А в чому відмінності?

Властивості

Основна відмінність у виробництві. Звичайна плитка виробляється методом пресування, але без використання таких високих тисків, як в керамограните. Це дозволяє зробити останній набагато міцніше, що в свою чергу призводить нас до другого відмінності — міцності. Керамограніт здатний витримати значно сильніші удари, тоді як плитка просто розкришиться. Подібне перевага дозволяє використовувати цей матеріал для підлогових покриттів і облицювання стін, оскільки він також може прекрасно протистояти негативним впливам зовнішнього середовища.

Крім цього, відмінною рисою керамограніта є відсутність на його поверхні пір і мікотрещін, які ведуть до руйнування матеріалу, а ось у плитки вони проявляються.

Зовнішній вигляд

До переваг керамограніта можна віднести те, що він відрізняється особливим малюнком поверхні, що імітує натуральний граніт. Плитка ж може йти в різних колірних і текстурних рішеннях, але при цьому косметичний ефект є тільки на лицьовій стороні виробу, а у керамограніта він проникає на всю товщину матеріалу.

Висновки TheDifference.ru

  1. Плитка менш міцна і нездатна витримувати удари і вигини так, як керамограніт.
  2. Плитка виробляється пресуванням, але при меншому тиску, ніж керамограніт.
  3. Текстура плитки видно тільки з лицьового боку, тоді як керамограніт повністю текстурний.
  4. з часом плитка може вицвітати і бліднуть, а ось керамограніт немає.
  5. У плитки можуть бути пори і мікротріщини, тоді як у керомаграніта їх ніколи не буває.