Чим відрізняється перукарня від салону краси

Бажання виглядати доглянуто і привабливо притаманне кожній сучасній жінці. Для досягнення даної мети представниці прекрасної статі змушені регулярно відвідувати перукарні та салони краси. Незважаючи на те що обидва цих закладів спеціалізуються на наданні послуг населенню, функції їх складно назвати ідентичними.

Визначення

 Чим відрізняється перукарня від салону краси

Перукарня

Перукарня — підприємство, яке надає послуги з догляду за волоссям в спеціально обладнаному приміщенні. До спектру пропозицій закладу відносяться стрижка, фарбування, створення зачісок і укладок, завивка, гоління і т. Д. Достеменно невідомо, в яких століттях бере початок історія перукарського мистецтва. Зрозуміло лише, що воно розвивалося разом з людиною. Стародавні люди намагалися виділитися з натовпу одноплемінників за допомогою зачісок. Чоловіки обпалювали волосся вогнем або обрізали їх кременем. Жінки збирали локони в пучок за допомогою шкіряних ремінців, плели коси. Ці примітивні маніпуляції і поклали початок розвитку перукарського мистецтва.

Чим відрізняється перукарня від салону краси

Салон краси

Салон краси — підприємство, що спеціалізується на косметичному обслуговуванні населення. Зазвичай пропонує широкий спектр послуг по догляду за волоссям, обличчям та тілом. За часів СРСР наші співвітчизники справно відвідували перукарні, і цього було цілком достатньо для підтримки охайного зовнішнього вигляду. Саме тому перші салони краси в нашій країні, що з'явилися на рубежі XX-XXI століть, викликали деяке здивування у росіян. Люди ставилися до них як до недозволеною розкоші і не бажали викидати гроші на вітер. Однак з часом жінки стали освоювати нові сервісні закладу, поступово входячи у смак. Сьогодні індустрія краси отримала широке розповсюдження в усьому світі. Кількість підприємств зростає з кожним роком, так само як і спектр процедур.

Порівняння

В першу чергу варто сказати про асортимент послуг, що надаються. Якщо перукарня спеціалізується виключно на волоссі, то салон краси є багатопрофільним закладом. Тут не тільки роблять стрижку і укладку, а й пропонують всілякі процедури по догляду за обличчям і тілом. Це можуть бути масажі, обгортання, манікюр, педикюр, пірсинг, татуаж і т. Д. Вибір послуг дійсно дуже великий. Відповідно і штат співробітників є різнопрофільних.

Ще одна відмінність перукарні від салону краси полягає в професіоналізмі співробітників. Для того щоб влаштуватися в перший заклад, досить пред'явити сертифікат про проходження відповідних курсів. Тоді як майстри салонів краси зазвичай є професіоналами своєї справи, що володіють багатим досвідом і удостоїлися різних нагород. Таких співробітників прийнято називати стилістами. Вони здатні не тільки привести волосся в порядок, грунтуючись на побажаннях клієнта, а й підібрати йому підходящу стрижку з урахуванням типу особи і зовнішніх особливостей.

Якщо в перукарню можна заглянути по дорозі з роботи, не обтяжуючи себе попередніми дзвінками, то в салон завжди приходять по запису. У цьому є якесь перевагу, адже клієнтові не доводиться чекати своєї черги на протязі тривалого часу. Справедливо зазначити, що ціни в перукарні є досить демократичними. Однак і сервіс часто залишає бажати кращого. Обстановка в салоні краси завжди більш затишна і розташовує до відпочинку. У ньому присутній стильно обставлена ​​приймальня з комфортними диванами і журнальним столиком, нерідко звучить приємна музика. Кожного прийшов клієнта зустрічає доброзичливий адміністратор, проводжає його до майстра, пропонує чашечку кави. У перукарні ж ніхто особливо не обтяжує себе «вилизування» гостя в зв'язку з високим потоком людей. Майстер прагне швидше закінчити роботу з одним клієнтом, щоб приступити до обслуговування нового відвідувача.

Зробити висновок, в чому різниця між перукарні і салоном краси, допоможе порівняльна таблиця.

< tr>

Перукарня Салон краси
Спеціалізується на процедурах по догляду за волоссям Пропонує широкий спектр послуг
Співробітники працюють на підставі сертифікатів про закінчення курсів, не завжди можуть похвалитися високим рівнем професіоналізму Майстра є асами своєї справи, що володіють багатим досвідом і різними нагородами
Обслуговуванням клієнтів займаються перукарі різнопрофільних склад співробітників
перукарі працюють з клієнтами за стандартною схемою Стилісти займаються підбором стрижок і зачісок виходячи з побажань клієнта
Можна зайти в будь-який час Візит здійснюється за попереднім записом
Демократичні ціни Вартість послуг на порядок вище
Скромний інтер'єр, обслуговування залишає бажати кращого Приємна приваблива обстановка, високий рівень сервісу