Чим відрізняється парковка від стоянки

Найчастіше водії від незнання відмінностей між паркуванням і стоянкою порушують ПДР. Це загрожує штрафом, а при систематичних попередженнях можлива навіть адміністративна відповідальність. Особливо це стосується деяких країн, де транспортний засіб можна ставити тільки у відведених для цього місцях. Порушення правил може призвести до депортації з подальшою забороною на в'їзд до даної держави.

Визначення

Парковка — це місце, де будь-який транспортний засіб можна перевести в неробочий стан і залишити на нетривалий час. Особливістю є можливість безкоштовної зупинки автомобіля.

Стоянка — це місце, де автовласник може залишити свій транспорт на тривалий час і за певну плату перекласти відповідальність за збереження автомобіля співробітнику стоянки. Також це поняття відноситься до гаражів і закритим спорудам.

Порівняння

В першу чергу — це плата. Парковка найчастіше не вимагає оплати, вона може здійснюватися біля магазинів, лікарень і зупинок. Але і автомобіль не повинен довго перебувати в нерухомому стані. Як правило, це поняття відноситься до таксі, автобусів і маршруток. Але і звичайний автомобіль може припаркуватися біля певного місця, щоб висадити пасажирів. Стоянка, навпаки, дозволяє залишати машину на тривалий час. Для цього існують спеціальні місця біля торгових центрів, лікарень і місць громадського харчування. У цьому випадку за стоянку також не доведеться платити. Але і охоронятися автомобіль не буде.

Чим відрізняється парковка від стоянки

Інший варіант стоянки і парковки — це платна територія. Водій платить диспетчеру за певний час, на яке йому потрібно залишити машину. На парковці охороняється лише територія, але відповідальність за кожен транспорт диспетчер нести не буде. Це стосується і майна усередині машини. На стоянці все по-іншому. За плату охоронець бере відповідальність за збереження автомобіля і знаходиться всередині нього майна на себе. У разі крадіжки або викрадення машини відповідати буде співробітник стоянки. Але таке трапляється вкрай рідко за рахунок закритої території і пропускної системи. Та й дозволити собі дорогу стоянку може далеко не кожен.

Ще одна особливість — це те, що стоянка може здійснюватися тільки в строго відведених для цього місцях. Порушення цього правила, тобто зупинка транспорту під заборонним знаком загрожує непоганим штрафом. Короткочасна парковка не вимагає спеціальних місць. Якщо двигун працює, а водій перебуває всередині автомобіля, то йому ненадовго дозволено зупинитися практично у будь-якого місця.

Висновки TheDifference.ru

  1. Парковка може здійснюватися безкоштовно на нетривалий кількість часу.
  2. Паркуватися можна біля зупинок для висадки пасажирів, і це не вважається порушенням ПДР.
  3. на тривалої парковці автомобіль не охороняється. Ніхто не несе відповідальності за збереження ні зовнішнього вигляду автомобіля, ні майна в салоні.
  4. Стоянка дорожча, але на ній автомобіль в цілковитій безпеці, в тому числі і майно в салоні.
  5. стоянка може здійснюватися тільки у відведених для цього місцях. Порушення цього правила загрожує серйозним штрафом. На це варто звернути увагу людям, котрі збираються в подорож на автомобілі за кордон.
  6. Стоянка може бути у вигляді гаража або території під навісом, що вбереже автомобіль від атмосферних опадів.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *