Чим відрізняється обгін від випередження

На жаль, навіть досвідчені водії не завжди чітко розрізняють поняття «випередження» і «обгін», а новачки — і поготів. На практиці найчастіше це призводить до небажаної зустрічі з дорожніми інспекторами і навіть аварійних ситуацій. З огляду на те, що не дарма автомобіль повсюдно визнаний джерелом підвищеної небезпеки, кожен автолюбитель повинен завжди при здійсненні маневру усвідомлювати, що він робить — обганяє або випереджає.

Визначення

Обгін є випередження транспортного засобу (або декількох) з виїздом на зустрічну смугу і подальшим обов'язковим поверненням на вихідну смугу (або сторону проїжджої частини).

випередження — це рух з перевищенням швидкості щодо попутного транспорту. Цей маневр виконується в межах своєї смуги.

Порівняння

З точки зору Правил випередження і обгін — принципово різні терміни. Варто почати з того, що обгін в силу своїх особливостей є найнебезпечнішим з маневрів.

Обгін завжди пов'язаний не тільки з випередженням попутного транспорту, але і з маневруванням в ліву сторону з виїздом на сусідню смугу або «зустрічку», а також з обов'язковим поверненням на вихідну смугу.

 Чим відрізняється обгін від випередження

Обгін схематично

Важлива відмінність полягає в тому, що випередження можливо як зліва, так і справа. Крім того, обгін як маневр строго обмежений ПДР і в багатьох випадках заборонений. До випередження це не відноситься — його можна здійснювати практично в будь-якій ситуації, крім випадків щільного руху, коли всі смуги зайняті транспортом. Єдине застереження — повернення на свою смугу після здійснення випередження є обгоном. Природно, випередження не можна здійснювати з виїздом на «зустрічку».

Висновки TheDifference.ru

  1. Обгін — це маневр, пов'язаний з випередженням транспортного засобу (або декількох) з виїздом на зустрічну смугу (бік проїжджої частини) і подальшим обов'язковим поверненням на ту, з якою було розпочато маневр.
  2. Випередження є маневр, виконаний в межах свого боку проїжджої частини зі швидкістю, що перевищує швидкість попутного транспорту.
  3. Обгін — найнебезпечніший з усіх існуючих маневрів.
  4. Випередження не передбачає виїзду на зустрічну смугу і обов'язкового повернення на раніше займану.
  5. Випередження можливо і зліва , і справа, обгін — тільки зліва.
  6. До скоєння обгону слід ставитися особливо ретельно — ПДР передбачають багато випадків, коли він заборонений.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *