Чим відрізняється нараду від зборів

Формами організації продуктивної роботи підприємства є наради і зборів. Вони мають різні цілі і способи проведення.

Визначення

Нарада — засідання потрібного кола осіб, метою якого виступає розгляд злободенних питань.

Збори — зустріч об'єднаних спільною діяльністю людей для обговорення актуальних питань і проблем.

Порівняння

Учасники

На кожному із заходів присутні різні люди. Нарада характеризується більш вузьким форматом за участю, як правило, невеликого кола зацікавлених осіб. Серед них можуть бути, наприклад, керівники структурних підрозділів, провідні фахівці або представники різних фірм. Іноді нараду буває судовим, проведеним для винесення рішення по справі.

Збори — захід більш масове. На ньому може бути присутнім весь персонал підприємства. Прикладами зборів також є батьківське або передвиборне.

 Чим відрізняється нараду від зборів

Предмет обговорення

Відмінність наради від зборів полягає і в тому, які теми піднімаються на заході. Так, нарада влаштовується для розгляду питань з управління виробництвом, збору відомостей про стан справ, визначення проблемних місць. Люди за круглим столом саме радяться, і думка кожного тут дуже важливо, на відміну від зборів, на якому іноді досить просто бути присутніми для отримання потрібної інформації.

На зборах на порядок денний виносяться більш загальні, що нагромадилися за якийсь час питання, що мають важливість для всього трудового колективу. На таких зустрічах іноді зачіпаються теми, що не відносяться безпосередньо до виробництва. Наприклад, мова може йти про підготовку до майбутнього свята.

Цілі

Характер нарад — оперативний. Цілями подібних засідань є внесення корективів в поточну діяльність, вдосконалення робочого процесу. Нарада закінчується винесенням резолюції.

На зборах часто підводять підсумки, проводяться нагородження, повідомляється про умови праці та про плани на найближчий час. Хід зборів та прийняті на ньому рішення фіксуються в спеціальному протоколі.

Частота проведення

Розберемо, в чому різниця між нарадою і зборами щодо періодичності їх проведення. Так, з двох видів заходів частіше скликаються наради. Для них встановлюється певний час. Але характер подібних засідань може бути і позаплановим, якщо це виправдано терміновою необхідністю.

Таблиця

Нарада Збори
Вузьке коло осіб Масовий захід
Спеціальні питання Загальні питання
Удосконалення робочого процесу Підведення підсумків, нагородження учасників, розгляд планів
Винесення резолюції Складання протоколу
Проводиться частіше Проводиться рідше