Чим відрізняється мотоблок від культиватора

Мотоблоки та культиватори — просто незамінні помічники в сільському господарстві, тому як така техніка відрізняється високою функціональністю і практичністю. Багато хто чомусь не бачать різницю між двома цими поняттями, вважаючи, що мотоблок і культиватор — це одне і те ж, тільки назва пишеться по-іншому. Насправді принципові відмінності між цими одиницями сільськогосподарського обладнання є, в тому числі і з точки зору функціональних особливостей.

Культиватор

Ці пристрої необхідні в першу чергу для обробки грунту. Їх головне призначення полягає в тому, щоб підготувати її до посіву, поліпшити грунтову структуру, здійснити змішування добрив з грунтом. Основоположним елементом такої техніки є фрези, які занурюються в землю, орючи її. Швидкість роботи дозволяє швидко зорати ділянку з мінімальною затратою сил. Залежно від площі ділянки і вибирається техніка: наприклад, якщо невелику ділянку (припустимо, 6 соток), то доцільно використовувати більш легкий культиватор. Крім того, на сучасному ринку можна зустріти різні види культиваторів: електричний, бензиновий і дизельний варіант.

 Чим відрізняється мотоблок від культиватора

Культиватор

Мотоблок

Це обладнання також допомагає швидко обробити грунт, але при цьому з його допомогою можна здійснювати і інші сільськогосподарські роботи. Наприклад, скосити траву, посадити або прибрати картопля. Також за допомогою мотоблока можна підгортати і копати землю, навіть вивозити урожай з городу. Виходить, що мотоблок — більш функціональна техніка, ніж культиватор. Сучасний ринок мотоблоків готовий запропонувати дуже цікаві варіанти: техніка з електрозапуском, моделі з фарами для роботи в нічний час або з ножами для риття канав. Вартість такої техніки як раз варіюється в залежності від наявності додаткових пристосувань.

 Чим відрізняється мотоблок від культиватора

Мотоблок

Порівняння

Ми вже з'ясували, що мотоблок є більш функціональною технікою, ніж культиватор, тому як він має практично ті ж функції, плюс додатково може допомогти і в інших сільськогосподарських справах. Але функціональність — це не єдина відмінність, тому що існують ще кілька ознак, за якими можна відрізнити техніку один від одного:

  • Мотоблок можна поєднувати з різними механізмами, тим самим збільшуючи кількість функцій. Наприклад, до техніки можна приєднати насос (за умови, що поруч є водойма) або візок. Деякі виробники випускають в комплекті рубанок і циркулярку.
  • Культиватори мають порівняно невелику потужність на тлі мотоблоків. Знову ж таки, це пов'язано з тим, що мотоблоки можуть виконувати безліч функцій. Але, наприклад, з основним завданням культиваторів (обробка грунту) вони також справляються швидше.
  • Два перерахованих вище гідності мотоблоків є наслідком одного істотного недоліку — техніка важить набагато більше, ніж звичайний культиватор. Відповідно, орати землю культиватором легше, і якщо вам необхідно лише обробляти грунт, то слід купувати саме культиватор.

Висновки TheDifference.ru

  1. Мотоблоки — функціональна техніка, в той час як культиватори лише обробляють грунт.
  2. до мотоблоків можна приєднати різні механізми і елементи як раз для підвищення функціональних якостей.
  3. Культиватори мають меншу потужність по порівняно з мотоблоками.
  4. Культиватори важать менше і з ними зручніше працювати з точки зору економії фізичних сил.