Чим відрізняється мета від завдання

Приступаючи до реалізації нового проекту, необхідно визначитися з тим, яким має бути кінцевий результат. Слід усвідомлено вибрати предмет діяльності і спрямувати всі свої сили і засоби на досягнення бажаного. Але перш, ніж почати, треба чітко сформулювати мету своєї роботи і неухильно її дотримуватися, ставлячи перед собою все нові завдання на кожному етапі діяльності.

Здається, що немає нічого складного в постановці цілей і завдань. Однак далеко не всі можуть чітко пояснити, в чому різниця між цілями і завданнями, а багато хто взагалі вважають, що це одне і те ж. Насправді, це не так.

Зміст статті

  • Послідовність встановлення
  • Тимчасові витрати
  • Висновки TheDifference.ru

Мета висловлює прагнення до конкретного кінцевого стану. Постановка цілей в діяльності є показником усвідомленості дій суб'єкта. Мета допомагає вибудувати деяку послідовність в роботі, здійснити аналіз результату.

Цілі має наступні характеристики:

  • конкретність кінцевого результату;
  • є безпосереднім наслідком потреби суб'єкта ;
  • має частку невизначеності;

Завдання — це конкретизація шляхів вирішення проблемної ситуації. Завдання завжди виходить з мети і є засобом її реалізації.

Послідовність встановлення

Спочатку вибирається мета, виходячи з якої, з урахуванням реальних можливостей, вибудовується ланцюжок завдань. Мета — це визначення напрямку роботи. Щоб мета виявилася досягнутою швидше, необхідно витратити час і сформулювати завдання, так як вони представляють собою конкретні дії на шляху до досягнення цієї мети.

Мета вказує кінцевий результат, рішення кожного завдання наближає суб'єкта до цього результату.

Якщо реалізація мети вимагає багато часу, її розбивають на декілька подцелей, до кожної з яких визначають комплекс завдань.

 Чим відрізняється мета від завдання

Тимчасові витрати

Цілі бувають короткострокові і довгострокові. Перші, як правило, мають на увазі завершення процесу до певного часу. Довгострокові цілі, як правило, не мають часової прив'язки.

Мета завжди визначається на перспективу (незалежно від довгостроковості), в той час як завдання вимагають вирішення в певні терміни. Витрати часу на вирішення завдань завжди значно менше витрат на досягнення не тільки цілі, але навіть і підцілей.

Завдання має одне рішення і вважається виконаним, в той час як мета повторюється в кожній новій завданню.

Висновки TheDifference.ru

  1. Мета відповідає на питання «Що потрібно зробити?», а завдання & # 8212; «Як?».
  2. Завдання є одиничним кроком до досягнення мети.