Чим відрізняється менеджер від менеджменту

Питання, яке здається професійним управлінцям дуже дивним, актуальний для великої кількості людей. Адже якщо «цілий» менеджер продає взуття в магазині, то може бути, його начальника потрібно називати менеджментом? Кілька простих фактів допоможуть Вам усвідомити різницю і назавжди розмежувати ці терміни.

Визначення

Менеджер — особа, що володіє вищою освітою або спеціальною підготовкою, яка здійснює керівництво окремим напрямком роботи компанії або колективом підлеглих. На даний момент «менеджер» також позначає посаду особи на комерційному підприємстві, що має на увазі виконання не тільки управлінських, а й інших функцій (консультації, продажу, обслуговування клієнтів).

Менеджмент — комплексна наука, що вивчає процес управління людьми для ефективної і продуктивної реалізації проектів і поставлених завдань. Розрізняють різні школи, в тому числі американську, японську, європейську. Менеджмент базується на принципах ринкової економіки, «м'якому» управлінні персоналом, згуртовуванні колективу і культивуванні корпоративних цінностей.

Порівняння

Таким чином, менеджер — це суб'єкт, фізична особа, а менеджмент — об'єкт, інструментарій, перелік правил і норм, необхідних для досягнення мети. З людиною можна працювати, давати йому доручення і завдання, а також контролювати їх виконання. Менеджмент використовується опосередковано — через управління людьми, застосування основних принципів науки.

 Чим відрізняється менеджер від менеджменту

Різницю також можна позначити за рахунок формального вираження. Менеджмент — це процес, цілісна система, що включає в себе безліч людей. Менеджер — це виконавець, який взаємодіє з іншими учасниками відносин і безпосередньо впливає на них.

Висновки TheDifference.ru

  1. Сенс. Менеджмент — це система принципів управління, а менеджер — «гвинтик» такого механізму.
  2. Вираз. Менеджер — це фізична особа, а менеджмент — рід його діяльності.
  3. Розвиток. Менеджер може зробити реальну кар'єру (від дрібного клерка до генерального директора). Якщо мова йде про менеджмент, то змінюються тільки його принципи і методи, в той час як сутність залишається незмінною.