Чим відрізняється МДФ від ЛДСП

Ринок будівельних матеріалів пропонує споживачеві дуже великий асортимент продукції, розібратися в якій, не маючи певних навичок, досить складно. Однак незамінними при виробництві ремонтно-будівельних робіт є матеріали, виготовлені на основі натурального дерева — МДФ і його ламінований варіант ЛДСП. При деякій схожості матеріали мають істотні відмінності.

Визначення

МДФ — мелкодисперсная фракція дерева, а якщо бути точніше, то це плита, виготовлена ​​з деревного волокна методом сушки, з подальшим гарячим пресуванням. При цьому варто відзначити, що волокна деревини обробляються перед пресуванням спеціальними сполучними речовинами. Для цього використовуються натуральні продукти лігнін і парафін, що не виділяють шкідливі речовини.

 Чим відрізняється МДФ від ЛДСП

Панель МДФ

ЛДСП — це представник серії деревно-стружкових плит ДСП, точніше це і є шліфована ДСП. Основна відмінність ЛДСП від ДСП — наявність спеціальної облицювальної плівки, виготовленої на основі паперу і смоли меламіну. Захисна плівка впрессовивается в структуру ДСП, роблячи її більш міцною і вологостійкої.

 Чим відрізняється МДФ від ЛДСП

Панель ЛДСП

Порівняння

< p>Розглядаючи в порівнянні такі популярні будівельні матеріали, можна відзначити той факт, що вони мають широке застосування, однак кожен з них займає певну нішу. Основні відмінності представлені в таблиці:

Критерії для порівняння МДФ ЛДСП
Екологічність екологічний матеріал має шкідливі компоненти
Щільність м'який матеріал твердий матеріал
Вартість дорогий матеріал більш доступна ціна
Дизайн обмежений великий вибір колірних рішень

Розглядаючи МДФ і ЛДСП, необхідно звернути на їх основні технічні характеристики і сферу їх застосування в зв'язку з цим. З огляду на той факт, що обидва матеріали виготовляються з натуральної деревини, варто відзначити основну сферу їх застосування — меблеве виробництво. Причому, МДФ являє собою дуже м'який матеріал, який легко обробляється. Це дуже цінується при виготовленні елітних меблів, яка вимагає витонченості і тонкощі ліній. Різьблені шафи і спинки ліжок — все це виготовлено з МДФ.

Щодо ЛДСП можна відзначити високу ступінь захисту від шкідливих впливів, таких як підвищена вологість і висока температура. Це зробило матеріал незамінним при виробництві меблів для кухні та ванної кімнати. Зараз велика частина корпусних меблів економ-класу виготовляється саме з ДСП. Особливо цінний той факт, що завдяки плівці ЛДСП має багато варіантів колірних рішень.

Природно, не менше затребуваними є МДФ і ЛДСП в будівництві. У зв'язку з цим можна відзначити той факт, що ЛДСП за рахунок своєї структури прекрасно тримає саморізи і цвяхи. Матеріал дуже ефективний при виготовленні перегородок, окремих елементів покрівлі, різних деталей інтер'єру. Що стосується МДФ, то легкість його обробки зробила матеріал незамінним при влаштуванні вентильованих фасадів. Перегородки і елементи даху також виготовляються з МДФ.

Висновки TheDifference.ru

  1. МДФ дуже м'який матеріал, що робить його незамінним в меблевому виробництві.
  2. ЛДСП має широку кольорову гаму, що широко використовується при виробництві корпусних меблів.
  3. МДФ є екологічним матеріалом і не має обмежень щодо застосування, ЛДСП ж не рекомендується для використання в дитячих і лікувальних закладах.
  4. МДФ, в порівнянні з ЛДСП, є більш дорогим матеріалом, що пов'язано з невеликими обсягами вітчизняного виробництва.