Чим відрізняється маркетинг від реклами

Комерційний проект завжди спрямований на отримання прибутку. Однак в бізнесі випадково або через злі наміри можуть підмінятися найважливіші поняття, завдяки яким можна оцінити ефективність роботи. Проблема розмежування маркетингу і реклами дуже важлива для будь-якого комерційного підприємства. Як реалізувати проект на високому рівні, якщо керівництво не розуміє різницю між двома категоріями? Варто зауважити, що поняття маркетингу ширше, і в нього входить в тому числі і реклама, а також інші способи реалізації продукту.

Визначення

< strong> Маркетинг — це цілеспрямована діяльність по просуванню товару від виробника до кінцевого споживача. В першу чергу, вивчається продукт (це може бути товар або послуга), потім визначається його ідеальна ціна, після чого намічаються місця для продажу. Маркетингом також називається комплекс засобів по реалізації товару (ідеальне місце для продажу і викладки, брендування, створення PR-образу).

Реклама — поняття більш вузьке, так як воно входить в комплекс засобів по просуванню товару. Рекламісти переслідують різні цілі: інформування споживача, підвищення продажів, формування позитивного образу фірми в очах суспільства. Існує безліч типів реклами: за місцем проживання (внутрішня, зовнішня), за способом передачі інформації (радіо, телебачення, інтернет), по цілі (інформування, продаж). Рекламувати можна все, що завгодно: починаючи від підгузників і закінчуючи політичними поглядами на те, що відбувається в країні.

Порівняння

Таким чином, поняття в першу чергу розрізняються масштабом. Реклама — це складова частина маркетингу, тобто схеми з просування продукту. Безумовно, важлива складова, але далеко не єдина. Маркетинг — це листковий пиріг, а реклама — тільки крем, яким покривають кулінарний виріб. Без нього потенційний споживач не зверне на продукт ніякої уваги.

Чим відрізняється маркетинг від реклами

У той же час, важлива і комерційна складова. Маркетинг завжди спрямований на отримання прибутку, в той час як реклама може бути соціальної або політичної. Якщо ж ми говоримо про комплексне просування продукту, то 2 поняття будуть взаємопов'язані. Маркетинг — це стратегія побудови продажів, реклама — тактичну дію, яке може бути черговим маневром або завершальній сутичкою за ринок.

Висновки TheDifference.ru

  1. Масштаб . Реклама — це складова частина маркетингу, одне з його найважливіших ланок. Саме завдяки «двигуна торгівлі» маркетологи підвищують продажу і охоплюють нові ринки.
  2. Комерція. Якщо маркетинг — це завжди прибуткове підприємство, то реклама може бути політичною, соціальною, тобто незв'язаної з заробітком грошей.
  3. Технології. Маркетинг — це система, де кількість елементів стабільно (товар — ціна — місце продажу — способи просування). Реклама використовує як традиційні методи, так і нововведення (наприклад, інформаційний привід, вірусне поширення інформації).
  4. Самодостатність. Реклама може існувати і у відриві від маркетингу (соціальна чи політична акція). Ефективність оцінюється підвищенням рейтингу, залученням уваги до проблеми. Реклама — невід'ємна і найважливіша частина маркетингу, і без неї він функціонувати не зможе.