Чим відрізняється котушка контактної системи запалювання від безконтактної

Котушка системи запалювання — дуже важливий елемент, основне завдання якого полягає в перетворенні напруги з низьковольтного в високовольтне. Дане напруга надходить безпосередньо з акумуляторної батареї або генератора. Котушка контактної системи запалювання досить сильно відрізняється від аналогічного елементу в безконтактної системі.

котушка контактної системи запалювання

У контактній системі запалювання котушка складається з декількох найважливіших елементів: сердечника, первинної і вторинної обмотки, картонній трубки, переривника і додаткового резистора. Особливість первинної обмотки в порівнянні з вторинною — менше число витків мідного дроту (до 400). У вторинній обмотці котушки їх число може досягати 25 тисяч, але при цьому їх діаметр в рази менше. Всі мідні дроти в котушці запалювання добре ізольовані. Сердечник котушки зменшує утворення вихрових струмів, він складається зі смужок трансформаторній стали, які також один від одного добре ізольовані. Нижня частина сердечника встановлюється в спеціальний фарфоровий ізолятор. Зараз немає потреби перераховувати принцип роботи котушки детально, достатньо лише згадати, що в контактній системі такий елемент (перетворювач напруги) має ключове значення.

Котушка безконтактної системи запалювання

У безконтактної системі запалювання котушка виконує точно такі ж функції. І відмінність виявляється лише в безпосередньому будові елемента, що перетворює напругу. Також варто відзначити, що електронний комутатор здійснює переривання ланцюга харчування первинної котушки. Що стосується самої системи запалювання, то безконтактна значно краще за багатьма параметрами: можливість пуску і роботи двигуна при низькій температурі, в циліндрах не помічається порушення рівномірності розподілу іскри, немає вібрації. Всі ці переваги дає сама котушка в безконтактної системі запалювання.

Порівняння котушок

Чим відрізняється котушка контактної системи запалювання від безконтактної

Коли мова заходить про ознаки відмінності котушки контактної системи запалювання від безконтактної, все відразу звертають увагу на маркування. Дійсно, по ній можна відразу дізнатися, для якої системи використовується котушка. Однак нас цікавить саме зовнішні і технічні відмінності котушок, тому ми наведемо відмінності саме за цими параметрами:

  • Котушка в контактній системі запалювання має більшу кількість витків в первинній обмотці. Ця зміна напряму впливає на опір і кількість проходить струму. Крім того, обмеження струму на контактах пов'язано з безпекою (щоб контактів не обгорали).
  • Контакти переривника котушки в безконтактної системі запалювання не забруднюються і не обгорають. Така надійність дозволяє отримати одну важливу перевагу: установка моменту запалення не займає багато часу.
  • Котушка в безконтактної системі запалювання могутніше і надійніше. Ця перевага пов'язано безпосередньо з тим, що сама безконтактна система запалювання — більш надійний варіант. Тому в такій системі котушка і дає велику потужність двигуна.

Висновки TheDifference.ru

  1. У них різна маркування , що позначає відмінність між двома котушками.
  2. у контактній системі котушка має більшу кількість витків.
  3. Контакти переривника котушки безконтактної системи надійніше.
  4. Сама котушка в безконтактної системі запалювання дає велику потужність.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *