Чим відрізняється компанія від фірми

— Чи не створити нам компанію?

— Може фірму?

— А що, є різниця?

Виявляється, є і досить значна. Однак багато початківці бізнесмени слабо уявляють собі відмінності. Але щоб створити дійсно успішний бізнес, потрібно почати з вивчення основних понять і їх відмінностей.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки TheDifference.ru

Визначення

Компанія — назва походить від французького compagnie, що означає суспільство. За свою діяльність даний вид організації являє собою об'єднання декількох юридичних або фізичних осіб. Всі разом вони роблять спільну справу — отримують прибуток за рахунок спільного заняття різними видами економічної діяльності. Сюди може входити: виробництво, страхування, посередництво, фінансові операції та ін. Все люди, що входять до цього об'єднання мають ті чи інші права та вплив на загальну діяльність. Незалежно від того, які саме особи входять до складу (юридичні або фізичні), компанія обов'язково повинна бути зареєстрована як юридична особа.

Чим відрізняється компанія від фірми

Фірма — слово подорожувало спочатку з італійського в німецький, а потім потрапило в російську мову. Спочатку firma значить підпис. У Росії так позначали торгове або промислове підприємство, яке надавало різні послуги під своєю маркою. Сьогодні можна виділити два значення: 1) офіційна назва організації або підприємства, яке займається веденням господарської діяльності. Обов'язково реєструється в торговому реєстрі, а також держреєстрі юр. осіб. У підсумку виходить, що назва набуває статусу торгової марки. 2) Підприємство або організація, створена кількома або одним фізичною або юридичною особою для ведення діяльності пов'язаної з отриманням прибутку.

Порівняння

Візьмемо друге визначення фірми, щоб було зрозуміліше, оскільки перше більше має відношення до інтелектуального права. Так ось, якщо виходити з цих двох визначень, стає ясно, що в першому випадку це обов'язково об'єднання юридичних або фізичних осіб. У той же час фірма спокійно може являти собою підприємство, створене однією особою.

Звідси сам напрошується висновок, що діяльність компанії більш розвинена. Вона може складатися з декількох напрямків одночасно. Наприклад, легко володіти мережею ресторанів або готелів, а разом з тим займатися перевезеннями, сталеливарної промисловістю, лісозаготівлями і так далі. А фірма може займатися тільки однією діяльністю, з метою ведення якої вона і створювалася.

І ще один момент. У всіх осіб, які створили компанію, є голос в правлінні, на підставі якого вони можуть голосувати за прийняття рішень, це дає їм рівні права в управлінні справами компанії. А в фірмі немає чітких взаємовідносин сторін.

Висновки TheDifference.ru

  1. Компанія створюється обов'язково кількома юридичними або фізичними особами, а фірма може бути заснована однією людиною .
  2. За розмірами компанія більше, а фірма менше.
  3. компанія може займатися відразу декількома видами діяльності, а фірма — тільки одним видом діяльності.