Чим відрізняється компанія від організації

Об'єднання людей дозволяють їм домогтися своїх цілей швидше і ефективніше, особливо якщо мова йде про бізнес або соціальних проектах. Підприємства та молодіжні організації — це різні форми взаємодії громадян і юридичних осіб, які на перший погляд є синонімами. Однак насправді між ними є відмінності, що впливають на розуміння даних категорій.

Визначення

Компанія — це юридична особа, яка веде підприємницьку діяльність і зареєстровано в установленому порядку. Йому відповідає певна правова форма: ТОВ, ВАТ, ТДВ та інші. Компанія може бути державної та приватної власності, а також змішаної.

Організація — це об'єднання фізичних або юридичних осіб для досягнення спільних цілей. Кількість учасників становить 2 і більше, а діяльність може бути комерційній або некомерційній. Організація займається виробництвом, реалізує соціальний проект, є споживчим союзом і т.д.

Порівняння

Виходячи з отриманих даних, компанія завжди створюється для отримання прибутку, а організація може мати некомерційний характер. Це визначається не тільки статусом об'єднання, але і його організаційно-правовою формою. Компанії реєструється в якості ТОВ, ТДВ, ЗАТ, а організації можуть діяти неформально. У деяких країнах світу, втім, така активність є незаконною.

Чим відрізняється компанія від організації

В компанії завжди є керівництво, яке приймає рішення і визначає розвиток об'єднання. Організація може мати якісно іншою структурою, в тому числі мережевого типу, де немає формальної адміністрації, а всі учасники наділені рівними правами.

Висновки TheDifference.ru

  1. Мета діяльності. Компанія — це завжди комерційне підприємство, в той час як організація може бути некомерційної.
  2. Реєстрація та формальний статус. Громадська організація може вести свою діяльність у вільному порядку. Для комерційної діяльності компанії реєстрація обов'язкова.
  3. Склад. Компанія завжди представлена ​​однією юридичною особою, а організація може включати в себе цілу групу компаній.
  4. Ієрархія. Компанія є ієрархічну структуру, де є керуючий. Організація може мати мережевий статус, де є тільки лідери, а не адміністратори.