Чим відрізняється команда від групи

Сучасний менеджмент сповідує максимальне згуртування колективу на основі загальних цінностей, ідей, цілей. Команда, де кожен член чітко виконує поставлені завдання, протиставляється менш злагодженої і менш продуктивною групі. Чим відрізняються дані категорії і який варіант організації більш ефективний?

Визначення

Команда — спільність людей, пов'язаних єдиною метою і принципами взаємодії, що мають доповнюючі вміннями, зібраних для вирішення певних завдань. В команді є яскраво виражене поділ соціальних ролей, де тон задає лідер (капітан), а інші учасники знаходяться в різному ступені підпорядкування.

Група — сукупність людей, об'єднаних єдиною метою, але необов'язково загальної. Це може бути як музичний колектив або робоча зміна, так і пасажири тролейбуса, робочі з будмайданчика. Їх ріднить одне — спільна справа, проте зацікавленість в результаті, цілі і цінності можуть бути різними.

Порівняння

Отже, найважливіша відмінність соціальних спільнот полягає в принципах створення. Якщо група може формуватися стихійно, то команда завжди утворюється цілеспрямовано. Люди, які зібралися пограти в футбол вранці неділі — це група, а якщо вони почнуть тренуватися щодня, братимуть участь в чемпіонатах, то стануть командою. Відмінності проявляються і в інших особливостях взаємодії. Так, багато дослідників вважають, що у групи більш чітко проявляються соціальні ролі. Однак насправді в команді обов'язково є лідер або керівник, який в групі може бути відсутнім.

Чим відрізняється команда від групи

Висновки TheDifference.ru

  1. Формування. Команда створюється цілеспрямовано, група може утворитися стихійно.
  2. Стійкість. Після виконання завдання група розпадається, а її члени вільно можуть залишати колектив. Команда продовжує існування протягом тривалого періоду часу, вихід утруднений.
  3. Цілі та цінності. Учасники можуть мати свої особисті мотиви для знаходження в групі. Члени команди обов'язково повинні розділяти загальноприйняті цілі і цінності.
  4. Сумісність. Учасники групи збираються стихійно, без урахування психологічних особливостей. Члени команди обов'язково повинні бути сумісними один з одним, що враховується в процесі збору.