Чим відрізняється клімат-контроль від кондиціонера

Ми звикли до того, що машина вже давно перестала бути розкішшю, як втім, і просто засобом пересування. Ми хочемо бачити в особистому автомобілі не просто чотири колеса і коробку передач, а ще й деякий зручність і комфорт. Одне зі складових цього комфорту — підтримання в салоні автомобіля оптимально прийнятної температури. Колись єдиним способом хоч якось охолодити автомобіль було наявність в ньому кондиціонера, зате тепер більшість виробників перейшли на більш вдосконалену систему клімат-контролю. І те, і інше пристрій широко використовуються не тільки в автомобілях, але і для підтримки температури в приміщенні. Різниця між клімат-контролем і кондиціонером істотна, і не тільки в ціні.

Визначення

Клімат-контроль відноситься до систем кондиціонування автомобіля або приміщення, а по англійський скорочено звучить як HVAC. Ця абревіатура розшифровується як Heating, Ventilation & amp; AirConditioning, тобто теплопостачання, вентиляція та охолодження повітря. Тому і складових у клімат контролю кілька: система опалення, кондиціонер, повітряний фільтр. При цьому, системи контролю можуть працювати як окремо, так і одночасно. Наприклад, взимку, в автомобілі може працювати одночасно і система опалення, і кондиціонер, щоб уникнути запотівання скла.

Кондиціонер також відноситься до системах кондиціонування автомобіля або приміщення, але у нього досить вузька сфера діяльності — охолоджувати повітря.

 Чим відрізняється клімат-контроль від кондиціонера

Принцип роботи

Суть роботи клімат контролю в тому, щоб реагувати на зміну температури всередині салону автомобіля або приміщення, і регулювати її за допомогою доступних систем: охолодження, вентиляції та опалення. За допомогою спеціальних датчиків, які розташовані по всьому периметру об'єкта, в «мозок» пристрою надходить інформація про температурний стан, тобто клімат-контролем управляє електроніка. При поломці клімат-контролю одночасно виходить з ладу не тільки система охолодження, але і система опалення. Робота клімат-контролю передбачає підвищення витрати палива, якщо мова йде про автомобіль.

Кондиціонер має механічне управління. Принцип роботи нагадує чимось холодильник, тобто, є холодоагент, який поглинає тепле повітря, охолоджує його і перенаправляє знову в приміщення або в салон автомобіля. Повітря при цьому також піддається висушування. Істотним мінусом є те, що при роботі кондиціонера в машині істотно збільшується витрата палива.

Висновки TheDifference.ru

    < li> Клімат-контроль відповідає за охолодження повітря, його вентиляцію, також за теплопостачання. Кондиціонер покликаний тільки охолоджувати повітря.

  1. За роботу клімат-контролю відповідає електроніка, а за роботу кондиціонера — механіка.
  2. Якщо клімат-контроль виходить з ладу, то ви одночасно втрачаєте і системи охолодження , й грубки, і вентиляції, тоді як при поломці кондиціонера грубка продовжує працювати.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *