Чим відрізняється кераміка від порцеляни

Багато людей часто цікавляться, а чому ж кераміка відрізняється від порцеляни? Розглянемо це питання більш детально.

Визначення

Кераміка — вироби їх різних неорганічних матеріалів, які виготовлені під впливом високої температури. Кераміка вже протягом багатьох років захоплює людей, особливо коли мова йде про шедеврах визнаних майстрів. Історія кераміки налічує тисячі років, і багато вчених навіть вважають, що цей матеріал є чи не найпершим, який створила людина своїми руками. У перший час, коли розвиток людства було на самій ранній стадії, кераміка в основному використовувалася для виготовлення різної посуду. Зараз же матеріал широко застосовується в самих різних галузях: машинобудуванні, будівництві, медицині та науці. Зараз активно застосовується і нанокераміка — спеціальний матеріал, службовець для виробництва складних приладів.

Фарфор є одним з видів кераміки, і якщо бути більш точним — одним з видів тонкої кераміки. Його отримують шляхом високотемпературного випалу різних сумішей, що робить його непроникним для води і навіть газу. Головною зовнішньою відмітною особливістю цього виду тонкої кераміки є той факт, що фарфор просвічується. Багато виробників сувенірів активно користуються цією властивістю матеріалу, створюючи красиві просвічуються статуетки, що користуються величезною популярністю серед покупців.

Крім того, фарфор має ряд особливостей, які відрізняють його від інших матеріалів:

    < li> Якщо легенько вдарити по фарфоровому виробу дерев'яною паличкою, то можна почути чистий і високий звук, який характерний тільки для порцеляни.
  • Матеріал прекрасно підходить для розписування. Багато народів мають навіть свою техніку розпису порцеляни: наприклад, в країнах Азії можна купити красиві чайні фарфорові сервізи. Способи декорування матеріалу можуть бути самими різними. Власне, це і є основною причиною того, що він так широко затребуваний.
  • На відміну від інших видів кераміки, фарфор згодом практично не змінює свій зовнішній вигляд. Наприклад, у фаянсу можна спостерігати мініатюрні тріщини, схожі на павутинки. Це, звичайно, не є якимось дефектом, адже мова йде про природний процес. Але, тим не менше, твердість порцеляни перешкоджає утворенню на ньому будь-яких тріщин.

Порівняння

У чому ж різниця між керамікою і порцеляною? Вже зараз можна зробити висновок, що фарфор і кераміку не варто порівнювати, як два якихось схожих поняття. Фарфор — це, перш за все, вид тонкої кераміки, поряд з фаянсом і майолікою. Саме з цими матеріалами варто проводити порівняння.

 Чим відрізняється кераміка від порцеляни

Лялька з порцеляни

Отже, виникає інше питання — як же відрізнити фарфор від інших видів тонкої кераміки? Існують кілька ознак відмінності:

  • Фарфор — дуже легкий матеріал, який разом з тим має високу міцність.
  • Якщо фаянс є абсолютно непрозорим матеріалом, то про порцеляні таке сказати не можна. Цей матеріал є найчастіше напівпрозорим, і багато виробів, виготовлені з нього, можуть частково просвічуватися.
  • Фарфор не так декоративно різноманітний, як той же фаянс, хоча деякі вмілі майстри розписують напівпрозорий матеріал дуже красиво і витончено.

Висновки TheDifference.ru

  1. Фарфор і кераміку не варто порівнювати один з одним. Фарфор — вид кераміки.
  2. Фарфор має кілька унікальних особливостей, що виділяє його на тлі інших видів тонкої кераміки.
  3. Вироби з порцеляни зараз широко популярні в усьому світі завдяки властивостям матеріалу і можливості декорування .