Чим відрізняється КАСКО від ОСАГО

Будь-який автовласник знає & # 8212; купити автомобіль — це півбіди, адже далі слід оформлення різних документів, яке займає чимало часу. І перше, про що потрібно подбати початківцю автолюбителю — страхування, найпопулярнішими видами якого є КАСКО і ОСАГО. Ось тут і починається заковика: який з них більш вигідний, в яких випадках купується КАСКО, а в яких ОСАГО, і взагалі, чи є між ними якісь відмінності? Спробуємо прояснити це питання.

Визначення

КАСКО — це страхування автотранспорту (крім залізничного) від будь-якого виду шкоди, в тому числі і викрадення. У разі ДТП, навіть якщо винуватцем є ви, КАСКО покриває витрати на ремонт автомобіля. Цей вид страхування — добровільний.

ОСАГО — це обов'язкове автострахування. У разі, якщо ви є винуватцем ДТП, ОСАГО відшкодує витрати на відшкодування збитку третім особам. А ось ремонт власної машини винуватець сплачує самостійно.

Чим відрізняється КАСКО від ОСАГО

Особливості страхування

Список страхових випадків, в яких допомагає КАСКО, наступний: пожежа, викрадення, заподіяння шкоди автомобілю третіми особами, ДТП (винуватець не важливий), вплив предметів, наприклад падіння бурульок і т.д. У будь-якому з цих страхових випадку шкода відшкодовується в повному розмірі. При цьому в поліс КАСКО можуть бути включені деякі інше послуги, наприклад: евакуація автомобіля з місця події, правильне складання документів при ДТП, виїзд аварійного комісара тощо.

ОСАГО ж страхує майнові інтереси третіх осіб. Тобто в разі заподіяння шкоди в будь-якої дорожньої ситуації з вашої вини, їм відшкодовуються збитки. При цьому існує певний ліміт виплат.

Вартість

КАСКО — досить дорогий вид страхування. Вираховується він за складною формулою, при цьому враховується водійський стаж автовласника, його вік і т.д.

ОСАГО по кишені кожному, власне, тому і є обов'язковим страхуванням.

Висновки TheDifference. ru

  1. ОСАГО — обов'язкове автострахування, КАСКО — добровільне.
  2. ОСАГО захищає автоімущество третіх осіб, а КАСКО надає більш повний спектр страхових послуг.
  3. Виплата по ОСАГО лімітована, а КАСКО відшкодовує збитки в повній мірі.
  4. Вартість страхування КАСКО істотно вище, ніж ОСАГО.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *