Чим відрізняється зригування від блювоти

Після того як новонароджений малюк поїв, він може відригнути. Цю просту істину знають всі батьки. Але з абсолютно безпечним для здоров'я дитини відрижкою не можна плутати блювоту — ознака того, що малюк захворів або отруївся. Саме тому так важливо знати відмінність між цими двома процесами, щоб своєчасно звернутися в лікарню, де дитину огляне спеціаліст, надасть йому першу допомогу і, якщо буде потрібно, призначить лікування.

Визначення

Відрижка — фізіологічний процес, під час якого відбувається викид певної кількості постійного чи зовсім небагато кисле молоко/суміші, іноді — з домішкою шлункового соку. У нормі кількість їжі, яку дитина відригнув, не повинно сильно перевищувати обсяг однієї столової ложки.

Блювота — фізіологічний процес, під час якого відбувається викид певної кількості частково або повністю перевареної їжі, змішаної з шлунковим соком і (часто) з жовчю.

Порівняння

Відрижка — абсолютно нормальне явище для малюків грудного віку. Частота сригіваній поступово зменшується до напівроку, повністю зникаючи місяців о восьмій, іноді — трохи пізніше. Дитина відригує відразу або через півгодини-годину після годування. Таким чином виходить зайва їжа або повітря, який під час смоктання грудей або пляшечки потрапив в шлунок дитини. Якщо виключені алергія, пілороспазм і пілоростеноз, то відрижка НЕ ​​сигналізує про жодні порушення, і батькам дитини переживати не варто.

Чим відрізняється зригування від блювоти

Блювота може з'явитися у малюка незалежно від часу прийому їжі. Вона часто рясна і може повторюватися кілька разів поспіль за короткий проміжок часу. Дитина блідне, у нього спостерігаються сильна слинотеча і зниження температури кінцівок. Старші діти скаржаться на біль в животі і нудоту.

На відміну від блювоти, під час відрижки дитина поводиться спокійно.

Висновки TheDifference.ru

  1. Відрижка — нормальне явище, яке в дуже рідкісних випадках може говорити про проблеми зі здоров'ям дитини. Блювота — не хвороба, але вірний її ознака.
  2. Відрижка відбувається відразу або через невеликий проміжок часу після їжі, часто — разом з відрижкою. Блювота не залежить від часу прийому їжі.
  3. Блювотні маси рясні, цей неприємний процес може повторюватися неодноразово. Їжа, яку дитина відригнув, в нормі не повинна бути набагато більше обсягу столової ложки.
  4. Під час відрижки дитина спокійна, під час блювоти — відчуває дискомфорт, блідне, плаче, скаржиться на біль і нудоту.