Чим відрізняється ергорюкзак від кенгуру

Сучасні батьки вже давно оцінили зручність пристосувань для перенесення малюка. Куди простіше посадити карапуза в зручний рюкзачок і спокійно відправитися у справах, ніж витягувати на вулицю громіздку коляску. Крім того, що знаходиться всередині аксесуара дитина відчуває себе в цілковитій безпеці, адже він може фізично відчувати присутність рідних людей. Однак далеко не всі перенесення позитивно впливають на фізичний розвиток малюка. Та й комфорт батьків при транспортуванні чада грає далеко не останню роль. Тому до вибору підходящого аксесуара необхідно поставитися максимально відповідально.

Визначення

Ергорюкзак

Ергорюкзак — дитяча переноска, що забезпечує фізіологічно правильне положення дитини. Поміщений всередину аксесуара малюк знаходиться в позі «жаби» — його ніжки широко розсунуті, а коленочкі підняті. Подібна «М-позиція» не тільки зручна, але й корисна для карапуза, адже вона перешкоджає розвитку дисплазії тазостегнових суглобів.

 Чим відрізняється ергорюкзак від кенгуру

Ергорюкзак

Кенгуру

Кенгуру — пристосування для перенесення дитини, що не забезпечує фізіологічно правильного положення крихти. Через вузького підстави аксесуара малюк виявляється буквально підвішеним на промежини, при цьому основне навантаження припадає на його хребет. Ніжки немовляти вільно бовтаються внизу без будь-якої підтримки. Оскільки перебування в настільки незручному положенні заподіює дитині дискомфорт, необхідно витягувати його з перенесення кожні 20-30 хвилин. В цілому ж використовувати аксесуар рекомендується не більше 1-2 годин на добу.

Чим відрізняється ергорюкзак від кенгуру

кенгуру

Порівняння

Конструкція

Ергорюкзак складається з пояса, широких лямок і м'якою спинки. Перебуваючи в ньому, карапуз перебуває в фізіологічно правильному положенні — такому ж, як на руках у батьків. При перенесенні вага малюка рівномірно розподіляється на плечі, спину і стегна дорослої людини, не створюючи додаткового навантаження на поперек. Завдяки відсутності передньої перегородки дитина виявляється щільно притиснутим до мами. При цьому положення «спиною до батьків» не передбачено, що також є суттєвим плюсом. Адже повернений до світу малюк просто не може сховатися від нав'язливих сторонніх поглядів.

Кенгуру ж являє собою досить жорсткий футляр з твердою спинкою і тонкими лямками. У більшості випадків дане пристосування не оснащено поясом на стегнах, в зв'язку з чим все навантаження при носінні дитини доводиться на хребет і плечі батьків. Це може послужити причиною виникнення болю в спині. Наявність жорсткої перегородки не тільки стає причиною викривлення хребта у малюка, але і не дозволяє дорослим щільно притягти дитину до себе. Закріплений в зоні промежини карапуз змушений «бовтатися» всередині аксесуара, відчуваючи дискомфорт при кожному повороті і нахилі дорослого. Більш наочно відповідь на питання, в чому різниця між ергорюкзаком і кенгуру в плані зручності батьків і чада, відображений на малюнку:

Чим відрізняється ергорюкзак від кенгуру

Максимальна вага дитини

Ще одна відмінність ергорюкзака від кенгуру криється в терміні експлуатації виробів. Так, перший аксесуар може використовуватися аж до досягнення дитиною п'ятирічного віку. Максимально допустима вага становить 25 кг. Тоді як кенгуру не розраховане на такі значні навантаження. Даний аксесуар адаптований для дітей до року. Потім же застосовувати його буде не дуже зручно, адже вільно бовтаються ніжки крихти стануть заважати батькам при ходьбі. Та й таке навантаження на плечі і хребет витримає далеко не кожен дорослий. Починати ж використання обох аксесуарів рекомендується тільки після того, як дитина навчиться сидіти без опори. Однак у випадку з кенгуру існують спеціальні моделі для новонароджених, що мають на увазі лежаче положення чада.

Функціональність

Говорячи про відмінності пристосувань, варто також згадати про підголівнику для малюка. Якщо карапуз задрімає всередині ергорюкзака, він зможе відкинутися на спеціальний капюшон, розташований в задній частині аксесуара. Тоді як голова заснув в кенгуру крихти буде бовтатися без опори. Крім того, ергорюкзак не створює ніяких перешкод для годування дитини, на відміну від другого пристосування, оснащеного проходять по грудях мами жорсткими ременями.

Підсумовуючи вищесказане, наведемо порівняльну таблицю двох перенесень:

< tbody>

< tr>

< td> Рекомендується застосовувати не більше 2 годин на добу, роблячи перерви кожні 20-30 хвилин

Ергорюкзак Кенгуру
Забезпечує фізіологічно правильне положення малюка Дитина фіксується в зоні промежини, його ноги знаходяться в підвішеному стані, основне навантаження припадає на хребет
Складається з пояса, широких лямок і м'якою спинки Являє собою жорсткий футляр з твердою спинкою і тонкими лямками
Дитина щільно притиснутий до мами Карапуз відділений від дорослого перегородкою
Має на увазі носіння чада «обличчям до себе» Кроха може розташовуватися як особою, так і спиною до дорослої людини
Використовується до досягнення дитиною п'ятирічного віку Розраховано на дітей до року
Оснащений зручним підголовником або капюшоном Головка заснув малюка бовтається без опори
Зручний для годування Жорсткі ремені на грудях мами створюють перешкоду для годування крихти
При носінні дитини його вага рівномірно розподіляється на плечі, спину і стегна батька Вся навантаження припадає на хребет і плечі дорослих & nbsp;
Може використовуватися тривалий час протягом дня