Чим відрізняється електрик від електромонтера

Електричне обладнання, що забезпечує комфортний побут, вимагає грамотної установки, обслуговування, а іноді і ремонту. Відповідно, потрібні фахівці, які вміють справлятися з такими завданнями. Розглянемо питання детальніше і з'ясуємо, чим відрізняється електрик від електромонтера.

Визначення

« Електрик » — це збірне поняття для ряду споріднених професійних напрямків. Крім того, так часто називають людину, яка проводить роботу саме на побутовому рівні.

Електромонтер — фахівець, який переважно виконує операції з обслуговування та поточного ремонту ліній електропередач.

< h2 id = "h2_2"> Порівняння

У будь-якому випадку там, де справа стосується дії струму, потрібна особлива уважність. Всі працівники цієї сфери в обов'язковому порядку проходять навчання з безпеки. Однак повернемося до питання про відміну електрика від електромонтера.

Тут слід зазначити, що перша назва професії може вживатися як узагальнююче. У цьому сенсі електрик — це будь-який з фахівців, що забезпечують безперебійне постачання енергією вулиць і всіляких приміщень, а також знають, як полагодити різні прилади та обладнання, що працює від струму. Щоб у всьому цьому розбиратися, необхідно отримати відповідну освіту. В процесі роботи можна підвищувати свою кваліфікацію і домагатися досягнення максимального розряду.

 Чим відрізняється електрик від електромонтера

У той же час під електриком часто мається на увазі майстер, який викликається на будинок для вирішення проблем з проводкою, розетками, лічильником. Іншими словами, упор тут робиться саме на побутове обслуговування та ремонт. Спеціаліст приходить з невеликим чемоданом, в якому знайдеться все необхідне для надання послуги. В арсеналі є пасатижі, ізолюючі засоби, тестер, відрізки проводів, налобний ліхтарик і інші інструменти, матеріали і пристосування.

У чому різниця між електриком і електромонтером? У тому, що останній виступає в ролі узконаправленного фахівця. У коло обов'язків монтера входять операції, об'єктом яких є в основному електролінії, кабельні та повітряні. Професіонали цього профілю, наприклад, усувають неполадки, пов'язані з вуличними мережами, налагоджують зв'язок, підводять електрику до будинків.

Монтер користується спеціальними пристроями, що дозволяють забиратися на високі стовпи і забезпечують страховку. Його робочий одяг і взуття не пропускають електричний струм. Адже напруга, з яким доводиться стикатися такого майстра, часом буває дуже високим.