Чим відрізняється дриль від шуруповерта

На сучасному ринку електроінструментів можна зустріти найрізноманітніші варіанти, помітно полегшують будівельні, оздоблювальні та інші види робіт. Коли мова заходить про порівняння Шуроповерти і дрилі, багато людей просто не бачать в цих приладах ніякої різниці. Звичайно, їх можна зрозуміти: на вигляд обидва електроінструменту дуже схожі, навіть більш — вони можуть виконувати одну і ту ж функцію. Наприклад, багато майстрів використовують шуроповерт як дриль — тобто за допомогою спеціального свердла роблять отвір (основне призначення дрилі). Однак різниця між двома розглянутими приладами є, і вона суттєва. У цій статті мова, перш за все, піде про ознаки відмінності між ними.

Визначення

Шуруповерт необхідний для закручування і викручування саморізів і болтів невеликого розміру. Електроінструмент має вбудований механізм, який зупиняє обертання патрона в той момент, коли опір цього обертання досягає свого максимуму. Це дуже важливий момент, тому як механізм перешкоджає пошкодженню насадки Шуроповерти. До речі, обов'язково варто взяти до уваги, що вищезгаданий механізм має регулювання. На сьогоднішній день існує два основних типи приладу: шуроповерти, які працюють від мережі, і моделі, що функціонують від акумулятора. Зрозуміло, ціна на електроінструменти різна.

Чим відрізняється дриль від шуруповерта

акумуляторний шуруповерт DeWALT

Дриль необхідна для свердління отворів на різних поверхнях. Вона широко застосовується в будівельних, оздоблювальних, столярних та монтажних роботах. Цікавим є той факт, що перший електричний інструмент для свердління отворів з'явився ще в середині 19 століття, і з тих пір він постійно вдосконалюється. Сучасний дриль має два режими роботи: звичайний і ударний. Якщо в першому випадку все більш-менш ясно — дриль необхідна для свердління звичайних отворів в стіні і поверхнях з дерева, то в другому слід трохи уточнити. Режим роботи з ударом включається в тому випадку, коли необхідно свердлити отвори в камені або бетоні, тобто в більш твердих поверхнях.

Чим відрізняється дриль від шуруповерта

ударний дриль BOSCH

Порівняння

Ми вже з'ясували, що ці електроінструменти виконують абсолютно різні завдання. Але на цьому основні відмінності не закінчуються:

  • Швидкість обертання патрона у Шуроповерти істотно нижче, плюс відсутня інерційний момент. Іншими словами, як тільки ви виключаєте шуроповерт (опускаєте палець з кнопки), патрон тут же зупиняється, в той час як у дриля він ще якийсь час крутиться по інерції.
  • Відомості про безпеку. Для роботи з дрилем фахівці рекомендують одягати захисні окуляри, щоб дрібні частинки, що утворюються в процесі свердління, не потрапили в очі. У Шуроповерти особливої ​​техніки безпеки дотримуватися не треба, просто потрібно бути уважним і акуратним при роботі з насадкою.
  • Різні режими роботи. Вище вже було зазначено, що у дрилі можна включати як звичайний, так і ударний режим. Шуроповерт регулюється тільки по швидкості обертання, не більше.

Висновки TheDifference.ru

  1. Шуроповерт відрізняється від дрилі призначенням : він призначений для закручування саморізів, болтів і шурупів, а дриль — для свердління отворів.
  2. у дрилі швидкість обертання патрона помітно вище.
  3. у Шуроповерти є спеціальний механізм, який у разі підвищеного опору зупиняє патрон.
  4. З дрилем працювати небезпечніше, особливо якщо не дотримується техніка безпеки.