Чим відрізняється дриль від перфоратора

Кожен, хто хоч раз стикався з ремонтом, погодиться, що дриль в цій нелегкій справі — річ цінна і вкрай потрібна. Хоча люди, які займаються ремонтними роботами професійно, частіше використовують перфоратор. Різниця між цими двома зовні схожими інструментами істотна.

Зміст статті

  • Пристрій
  • Функції
  • Висновки TheDifference.ru

Пристрій

У більшості дрилів є два режими роботи: ударний і звичайний. Ударна функція дрилі — механічна. Інструмент цей досить легкий, впоратися з ним може навіть той, хто до цього мав дуже туманне уявлення про свердлінні. Бур дрилі фіксується в кулачковому патроні. Мінусом такого кріплення є те, що фронтально бур рухатися не може.

 Чим відрізняється дриль від перфоратора

дриль

Перфоратор здійснює ударну функцію за допомогою пневматики або електромеханіки. Вага у перфоратора істотний, тому при тривалій роботі руки втомлюються. Бур кріпиться не жорстко. Патрон влаштований таким чином, щоб при необхідності змінити його можна було легко і без зусиль. Саме таке кріплення забезпечує ефективну роботу бура без прослизання.

 Чим відрізняється дриль від перфоратора

Перфоратор

Функції

Дриль призначена для свердління отворів в дереві, керамічній плитці, цеглі, металі та інших матеріалах, що не володіють підвищеною твердістю. Також дрилем можна скористатися як шуруповертом. Бетон і камінь дрилі піддаються насилу. Через невисоку амплітуди удару, швидкість буріння дрилем залишає бажати кращого. Свердла зношуються досить швидко, особливо після зіткнення з твердими матеріалами.

Перфоратор не просто свердлить стіни, він робить це з ударом, тобто одночасно виконує функцію відбійного молотка. У перфоратора безліч додаткових функцій. Інструмент цей призначений для обробки будь-яких твердих матеріалів. Крім усього перерахованого вище, швидкість роботи перфоратора висока, а значить і час, який витрачається на роботу, менше. Істотною перевагою є ще й те, що швидкість буріння можна відрегулювати.

Висновки TheDifference.ru

  1. Дриль відноситься до побутових інструментів, а перфоратор до інструментів професійним.
  2. за допомогою дрилі можна просвердлити отвори, а перфоратор може« продовбати »стіну.
  3. Дриль по вазі легше перфоратора.
  4. Бур дрилі не може рухатися фронтально, на відміну від бура перфоратора.
  5. Перфоратор має більше функцій, ніж дриль.
  6. < li style = "text-align: justify;"> Перфоратор призначений для роботи з твердими матеріалами, дриль частіше використовують для свердління менш міцних.