Чим відрізняється дизельний двигун від бензинового

Кожен з нас прагне до економії, тому, одним з критеріїв вибору особистого транспорту, який, як ми знаємо, давно перестав бути розкішшю, є його двигун. Тисячі людей щодня вирішують важливу дилему, який двигун вибрати: бензиновий або дизельний. Ті, кому пощастило спробувати і один, і другий, впевнено скажуть, що і в догляді, і в роботі двигуна є істотна різниця, яку нам і належить розглянути.

Принцип роботи

Принцип роботи дизельного двигуна полягає в наступному: двигун внутрішнього згоряння працює як поршень і при стисненні відбувається займання палива. У циліндр паливо подається окремо від повітря.

Принцип роботи двигуна внутрішнього згоряння такий: за допомогою свічок подається повітряно-бензинова суміш запалюється в певний момент, приводячи в дію двигун.

Характеристики роботи двигунів

В процесі роботи дизельний двигун видає гучний звук, який відштовхує багатьох автовласників. Але на сьогоднішній момент більшість машин на дизелі укомплектовані таким чином, що звуку практично не чутно. Другий неприємний момент — вихлопи характерного чорного кольору і неприємного запаху. На сьогоднішній день і ця проблема успішно вирішується сучасними автовиробниками. На думку багатьох експертів, сучасні дизельні двигуни стали більш екологічними, ніж бензинові. Ну, а «старички» як і раніше продовжують псувати екологічну картину. Ще один момент, на який потрібно звернути увагу & # 8212; небажання дизельного двигуна працювати при температурах нижче 20 градусів. Тому багато запасаються зимовим паливом, або додають присадку-антигель, який не дозволяє паливу згортатися. Але при всіх недоліках, дизельне паливо — більш бюджетний варіант, ніж бензинове, так як рівень ККД може досягати 50%, тобто йде істотна економія палива.

Чим відрізняється дизельний двигун від бензинового

Бензинові двигуни, особливо в сучасних машинах, працюють безшумно, дозволяючи власникові і пасажирам насолоджуватися дорогою. Крім того, бензин до недавнього часу, хоч і не був другом навколишнього середовища, але приносив менше неприємностей, ніж двигун дизельний. Хоча і запах, і вихлопи присутні, але в меншій мірі, ніж у стареньких дизельних авто. Крім того, він стійкий до падіння температур.

Обслуговування та ремонт

Дизельний двигун більш довговічний, конструкція блоку циліндрів міцніша. Але проблема полягає в його примхливості в плані палива. Найчастіше, російський дизель може істотно зіпсувати роботу двигуна. Саме через проблеми з якісним паливом в автомобілі на дизелі часто доводиться замінювати масла і фільтри. В ремонті теж можуть бути заковики, так як пристрій дизельного двигуна дещо складніше, ніж бензинового.

Бензиновий автомобіль менш вибагливий до якості бензину. Запчастини для ремонту бензинового двигуна більш доступні, а сам двигун має більш високу потужність і обороти.

Висновки TheDifference.ru

  1. У дизельного двигуна в циліндр паливо подається окремо від повітря, у бензинового — разом.
  2. Дизельний двигун більш довговічний, ніж бензиновий.
  3. у дизельного двигуна більш високий рівень ККД.
  4. Дизельні двигуни старого покоління працюють з характерним шумом і вібрацією, бензинові практично безшумні.
  5. Дизельні двигуни вимагають частої зміни масла і фільтрів, на відміну від бензинового.
  6. Бензиновий двигун більш екологічний.
  7. < li> Дизельний двигун не стійкий до падіння температур, на відміну від бензинового.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *