Чим відрізняється гіпс від алебастру

У будівельній сфері обов'язково стикаються з такими поняттями, як гіпс і алебастр. Але навіть професійні робітники часом не бачать різниці між двома цими матеріалами, найчастіше кажучи про те, що це одне і те ж. В якійсь мірі вони праві, тому як алебастр є різновидом гіпсу і використовується активно саме в будівельній сфері. І, тим не менше, різниця між гіпсом і алебастром є, і ми постараємося побачити основні ознаки відмінності, тим більше що вони досить суттєві.

Алебастр

Так називається дрібнодисперсний порошок білого кольору (можливий і сіруватий відтінок), активно застосовується в будівництві. Отримують матеріал шляхом випалу гіпсового каменю, який попередньо подрібнюють. Гіпсовий алебастр відмінно підходить для штукатурення стін і стель при невисокій вологості в приміщенні. Також з алебастру отримують будівельні матеріали (наприклад, гіпсові панелі).

Гіпс

Це більш широке поняття, ніж алебастр, який, по суті, є його різновидом. Гіпс — це природний матеріал, який не має запаху і не представляє ніякої загрози для здоров'я людини, це екологічно чистий матеріал. Крім усього іншого, він відповідає найсуворішим вимогам пожежної безпеки, що і дозволяє його активно використовувати в будівельних роботах. З позитивних моментів природного матеріалу можна відзначити ще той факт, що гіпс може вбирати зайву вологу, і в той момент, коли вона необхідна, виділяти її назад. Це унікальна властивість і зробило гіпс таким популярним при внутрішній обробці приміщень різних об'єктів, в тому числі виробничих. Точніше сказати — для обробки застосовують матеріали, сухі суміші, в основі виробництва яких і лежить гіпс.

Чим відрізняється гіпс від алебастру

Порівняння

Як вже було зазначено вище, відмінності між гіпсом і алебастром не відразу можна побачити, і на око визначити різницю зможе не кожен. Ознаки відмінності криються швидше у властивостях матеріалу:

  • Гіпс є більш широким поняттям, ніж алебастр. Наприклад, матеріал використовується і в медицині для виготовлення зліпків. У стоматології зубні протези виготовляються саме за допомогою таких зліпків, причому їх якість дозволяє провести дуже точну роботу, і штучні зуби органічно впишуться в загальний ряд. Насправді в медицині гіпс використовується дуже давно, практично з моменту відкриття цього природного матеріалу.
  • Алебастр дуже швидко висихає, що доставляє майстрам певний дискомфорт. Тому будівельники часто використовують спеціальні добавки, які вони додають в алебастр перед замешиванием.
  • Гіпс — більш безпечний матеріал для людського організму і навколишнього середовища. Не даремно він знаходить своє активне застосування саме в медицині. А ось алебастр не може похвалитися такою властивістю, тому і використовують його тільки в будівельній сфері.
  • Ще одна відмінність можна виявити, гарненько пощупавши обидва матеріали: гіпс дуже м'який, на відміну якраз від алебастру.

Висновки TheDifference.ru

  1. Алебастр є різновидом гіпсу і більш органічний в застосуванні (тільки будівельна сфера), в той час як гіпс активно широко використовується в тому числі і в медичних цілях.
  2. Алебастр швидко висихає, тому і доводиться додавати в нього різні речовини, щоб уникнути цієї неприємності.
  3. Гіпс — більш безпечний матеріал, як для людини, так і для навколишнього середовища.
  4. Алебастр твердіше гіпсу.