Чим відрізняється гіпермаркет від супермаркету

Мабуть, кожна середньостатистична сім'я хоча б раз на тиждень відвідує великий продуктовий магазин. Адже запастися провіантом на кілька діб вперед куди зручніше, ніж щодня докуповувати пару-трійку найменувань. Благо в великих торгових точках представлений широкий асортимент товарів на будь-який смак і гаманець. У даній статті ми розглянемо, чим відрізняється гіпермаркет від супермаркету.

Визначення

Гіпермаркет — торгове підприємство, яке займається реалізацією продовольчої та іншої продукції універсального типу, що функціонує за принципом самообслуговування. Історія появи перших магазинів подібного типу йде корінням в далекий XIX століття. На просторах малоосвоєних на той момент територій Америки стали виникати міста. Околиці населених пунктів поступово обростали численними ранчо і різними дрібними господарствами. Цілком очевидно, що час від часу їх працівники потребували поповнення припасів. Оскільки дорога до міста займала часом кілька годин або навіть цілий день, люди намагалися закупитися по максимуму всім необхідним. У стандартний список зазвичай входили не тільки продукти, а й цвяхи, мотузки, інструменти, тканини і т. Д. Для задоволення потреб мешканців глибинок в великих містах почали відкриватися універсальні магазини, багато в чому нагадували склади. Це і були перші гіпермаркети.

 Чим відрізняється гіпермаркет від супермаркету

Гіпермаркет

Супермаркет — підприємство торгівлі, що спеціалізується на продажу широкого асортименту продуктів харчування і напоїв, а також деяких предметів домашнього ужитку. Найчастіше є відділення великої мережі. Перші супермаркети також виникли в Америці. Величезним стимулом для їх розвитку стало винахід в 1937 році візки на коліщатках. Радянськими прабатьками супермаркетів прийнято вважати універсами і універмаги. У перших реалізовувалися промтовари, існувала система самообслуговування. Універмаги ж представляли собою сукупність торгових точок, що знаходяться під одним дахом. Результатом модернізації таких об'єктів виступили супермаркети, які з'явилися в країні лише в 90-і роки. На сьогоднішній день вони отримали широке розповсюдження у всіх куточках Росії.

 Чим відрізняється гіпермаркет від супермаркету

Супермаркет

Порівняння

Почнемо, мабуть, з габаритів магазинів. Площа сучасних гіпермаркетів може варіюватися в межах від 4 до 60 тисяч квадратних метрів. У зв'язку з настільки значними розмірами подібні торгові точки зазвичай займають цілу будівлю, оточене просторій паркуванням. Крім основного залу, на який припадає близько 80% приміщення, в ньому також можуть розташовуватися аптечні пункти, заклади громадського харчування, дитячі куточки і т. Д. У порівнянні з гіпермаркетом супермаркет має досить скромні габарити. Його мінімальна площа в середньому становить 400 квадратних метрів, максимальна ж може доходити до 2500. Такі магазини розташовуються як в великих торгових центрах, так і на нижніх поверхах житлових будинків і навіть в підвальних приміщеннях. Вони вкрай рідко займають окремо розташована будівля, не мають власної парковки.

Як правило, супермаркети розташовуються в межах міста, в найбільш жвавих і прохідних районах. У великому населеному пункті їх можна нарахувати кілька сотень. Оскільки звести величезний будинок гіпермаркету в межах міста не завжди представляється можливим, багато торгові точки даного типу розташовуються за її межами. Це не викликає особливого обурення у покупців, які виїжджають за покупками виключно на особистому транспорті. Відвідують такі магазини раз на тиждень або навіть на місяць з метою запастися всім необхідним на досить тривалий термін. У великих населених пунктах і приміських районах їх налічується не більше пари десятків. Придбати ж продукти повсякденного попиту, будь то хліб або молоко, завжди можна в супермаркеті біля будинку, прогулявшись до нього пішки. Цілком очевидно, що асортимент товарів в таких точках є більш вузьким. У цьому полягає ще одна відмінність гіпермаркету від супермаркету. Погляньмо на цей пункт більш докладно.

Гіпермаркет має на увазі під собою не тільки величезні торгові площі, а й універсальний асортимент товарів, в тому числі і непродовольчих. На частку останніх припадає 35-50% представлених позицій. Одяг, взуття, побутова техніка, дитячі аксесуари, книги, канцелярія, будматеріали, косметика — і це далеко не повний перелік найменувань. Багато гіпермаркети орієнтовані на людей з невисоким рівнем достатку і оптових покупців. Вони багато в чому нагадують склади, територія яких заставлена ​​високими багаторівневими стелажами і незліченними коробками з товарами. Все це пояснюється браком місця для зберігання величезної кількості реалізованих позицій.

Що ж стосується супермаркетів, то асортимент таких магазинів нижче в 3-10 разів. Близько 80% представлених в них позицій доводиться на частку продовольства. Крім цього, в подібних торгових точках можна придбати косметику, товари для будинку, друковані видання, канцелярію. Цілком очевидно, що вибір цієї продукції дуже і дуже обмежений. У супермаркетах не зустрінеш такої кількості коробок, ящиків та упаковок. Тут усі товари акуратно розкладені по поличках і розраховані переважно на одиничного споживача.

Ми привели докладну відповідь на питання, в чому різниця між гіпермаркетом і супермаркетом. Підведемо риску під нашою статтею.

Таблиця

Гіпермаркет Супермаркет
Площа становить від 4 до 60 тисяч квадратних метрів Займає територію від 400 до 2500 квадратних метрів
Розташовується в окремій будівлі Може розміщуватися в торгових центрах, підвальних приміщеннях, на нижніх поверхах житлових будинків і т. Д.
Має власну парковку Окрема парковка часто не передбачена
Може перебувати в околицях населених пунктів Розташовується в межах міста, в людних місцях
Покупці приїжджають на власному транспорті Відвідувачі часто приходять пішки
Налічується не більше 20 штук в одному місті Кількість торгових точок може обчислюватися сотнями
Всередині нагадує склад Всі товари вилучені з упаковок і акуратно розставлені по поличках
Широкий асортимент найрізноманітнішої продукції Представлені переважно продовольчі товари
Покупці приїжджають не частіше ніж один раз на тиждень і запасаються товарами на тривалий термін Відвідувачі заглядають часто , купують товари повсякденного попиту