Чим відрізняється грамота від подяки

У кожної організації є свої методи заохочення співробітників. Премії, бонуси, комісії, подарунки — все це мотивує працівників на плідну працю. Однак крім матеріального підкріплення існують нагороди морального характеру, що підкреслюють значущість фахівця для компанії. До їх розряду відносяться грамоти і подяки, отримання яких є приємною подією для кожної людини. Багато керівників задаються логічним питанням, який папір слід вручати в тому чи іншому випадку. Відповісти на нього можна, лише розглянувши характерні ознаки кожної з них.

Визначення

< img class = "aligncenter" src = "/wp-content/uploads/chem-otlichaetsja-gramota-ot-blagodarnosti-3d79d03.jpg" alt = "Чим відрізняється грамота від подяки" />

Грамота

Грамота — документ, який вручається в нагороду за успіхи в якій-небудь справі. Під даним терміном також розуміється офіційний письмовий акт, який підтверджує правові відносини або укладення міжнародних угод. Грамота подібного роду може бути ратифікаційної, вірчих і т. Д. Саме слово стало вживатися на Русі в X столітті в значенні листи або ділового документа. Термін прийшов до нас з Візантії, де grammata позначала укази, послання та інші важливі папери. Спочатку грамоти писалися на пергаменті, лубе і бересті, дошках. З XVI століття текст став наноситися на папір. Похвальні і почесні грамоти, про яких і піде мова в нашій статті, набули широкого поширення за часів СРСР. Вони вручалися за різні досягнення в творчій і спортивній діяльності, трудові успіхи, гарне навчання, високі показники у військовій підготовці і т. Д. Сьогодні ними заохочуються переважно школярі, учасники конкурсів, співробітники підприємств і компаній.

 чим відрізняється грамота від подяки

Подяка

Подяка — офіційна міра заохочення. Застосовується для вираження вдячності за будь-якої вчинок, виконану роботу, досягнутий результат і т. Д. Може бути адресована як конкретній людині, так і цілої організації. Зазвичай текст подібної паперу складається довільно в залежності від статусу одержувача. Ступінь офіційності написаного може бути різною. У разі заохочення співробітників для розміщення тексту використовується фірмовий бланк компанії. Варто відзначити, що подяку носить скоріше емоційний, ніж юридичний характер. Тим часом вона є повноцінним документом, що підтверджує заслуги тієї чи іншої людини. Подяка виступає потужним мотиваційним фактором для співробітників підприємства. Отримуючи подібне заохочення, вони прагнуть до ще більших професійних успіхів і досягнення нових висот.

Порівняння

Дані папери відрізняються за своїм характером і змістом, на чому варто зупинитися більш докладно. Так, грамота вручається за певні успіхи і виступає констатацією факту досягнення. Найчастіше подібної паперу удостоюються все без винятку учасники конкурсу або змагання. Вона видається за проявлену ініціативу. Також грамота може вручатися за хорошу роботу або навчання, реалізацію проекту, завоювання призових місць і т. Д. Подяка же стає виразом вдячності певній особі або цілої організації. У ній йде перерахування заслуг адресата, за які йому хочеться сказати «спасибі».

Ще одна відмінність грамоти від подяки полягає в тому, що перший документ має типову структуру. У більшості випадків текст вноситься в стандартні, уже наполовину заповнені бланки. У них лише залишається вписати ім'я та прізвище одержувача, а також перерахувати його досягнення. Що ж стосується самих бланків, то їх оформлення є досить скупим і стриманим. По краях однотонного листа присутній скромне обрамлення, іноді на нього наносяться емблеми та логотипи. Текст грамоти носить «сухий» характер і не має емоційного забарвлення. Говорячи про подяки, варто відзначити, що вона має довільну форму. Укладач тексту самостійно визначає його зміст і структуру. Найчастіше виклад виходить вельми душевним і навіть зворушливим. Написи наносяться на спеціально створені бланки, які за своїм оформленням цілком можуть позмагатися з вітальними листівками. Віртуозні візерунки, квіти і яскраві фарби — все це присутнє на багатьох заохочувальних документах подібного плану.

Підіб'ємо підсумок, в чому різниця між грамотою і подякою.

< td> Грамота
Подяка
Є констатацією факту досягнення виступає виразом вдячності
Має типову структуру Зміст і структура визначаються упорядником
Текст вноситься в стандартні , наполовину заповнені бланки Бланки підбираються або розробляються в індивідуальному порядку
Виклад є сухим і беземоційним Текст виходить душевним і зворушливим
Оформлення документа можна назвати скупим і стриманим За дизайном порівнянна з вітальними листівками