Чим відрізняється генпідрядник від підрядника

Будівельні проекти реалізуються підрядниками — «звичайними» і генеральними. Що являють собою ті і інші?

Хто такий генпідрядник?

Генеральний підрядник — це організація, яка з метою виконання контракту на будівництво об'єкта передає частину своїх функцій іншій фірмі-підряднику (або декільком). Дане визначення витікає зі положень Статті 706 Цивільного кодексу. При цьому ті будівельні компанії, які залучені генпідрядником, іменуються субпідрядниками.

Генеральний підрядник несе відповідальність:

  • перед своїм замовником за дії субпідрядників;
  • перед залученими субпідрядником за дії замовника (наприклад, пов'язані з оплатою робіт і послуг).

В свою чергу, замовник і субпідрядники, найняті генеральним підрядником, не несуть ніякої взаємної відповідальності, якщо інше не передбачено договором.

Хто такий підрядник?

Якщо ж фірма, яка виконує контракт на зведення об'єкта, не приваблює до своєї роботи сторонні організації, то вона буде називатися «звичайним» підрядником. При цьому самостійне виконання ним своєї роботи може бути прописано в договорі з замовником. І якщо відповідна будівельна фірма приверне інші компанії і стане генпідрядником, то замовник за договором має право витребувати з нього компенсацію можливих збитків.

Чим відрізняється генпідрядник від підрядника

Порівняння

Головна відмінність генпідрядника від підрядника в тому, що перший суб'єкт виконує зобов'язання за будівельним контрактом не один, а з залученням інших фірм — субпідрядників. У свою чергу, «звичайний» підрядник виконує свої функції за проектом самостійно — і це може бути зафіксовано в договорі з замовником як обов'язкова умова.

Визначивши то, в чому різниця між генпідрядником і підрядником, зафіксуємо наші висновки в таблиці.

Таблиця

< tr>

Генпідрядник Підрядник
Що спільного між ними?
Генпідрядник — це «звичайний» підрядник, який залучив до реалізації будівельного проекту фірму-субпідрядника (одну або кілька)
у чому різниця між ними?
Віддає частину своїх функцій, які виконуються в рамках контракту, сторонньої організації ( однієї або декількох) Повністю виконує зобов'язання за контрактом сам
Відповідає за зобов'язаннями перед замовником і перед субпідрядником Відповідає за зобов'язаннями перед замовником
Користується можливістю залучити субпідрядників, якщо це не заборонено контрактом Може не мати можливості залучати субпідрядника (і ста новіться, таким чином, генпідрядником) внаслідок обмежень в контракті